----------------------------------- chavke Sre Okt 12, 2011 10:49 pm pravi se prvi akvarijum, potrebna pomoc oko dimenzija ----------------------------------- Pošto sam skroz nov u ovoj oblasti, a oči mi pobeleše od čitanja foruma, te sam došao u situaciju da mi je sve sad zbrkano postavi bih par pitanja: Prostor kojim raspolažem za AQ je 60x35x30 DužinaxDubinaxVisina (stim da su to dimenzije samog AQ koji bi bio pravljen) 1. filter bi bio unutrašnji sa zadnje strane AQ pa me interesuje koliki treba biti za ovu litražu? 60x???x30 i da li je onaj sa 3 komore OK i kolikog protoka pumpu staviti za ribice tipa jata neonki + kompatibilne 2.koje biljke bi mi preporučili za tu visinu AQ ako može po zonama (prednja ,srednja,zadnja) da nebude natrpano 3.Koje ribice i koliko da uparim sa neonkama posto su one (koliko sam skontao) u jatu srednje dubine i dobijam 8 kom Dž 4. treba li neka kucica ili nesto slicno da se skrivaju ribice 5. haubu pravim sam sa dva mesta za neonke jedna je akvaristicka a drugu bi stavio klasičnu neonku da doguram do 1w/1l i dal se gleda litraža sa ili bez filtera 6. raspršivač bi stavio onaj dugački što pravi zavesu od balončića pa me interesuje i protočnost vazd. pumpe 7. koji grejač staviti 50 ili 100W jer jedan od ta dva dobijam opet Dž 8. koja je podloga bolja tamno plava ili crna 9.i jel pametno za cikliranje uzeti vodu iz AQ drugara koji mi poklanja ribice( mresti, nije imao uginuće ribice već 2 godine) slika drugovog AQ Hvala unapred pametno je. fotku sam obrisao jer je prevelika-sale75bgd