----------------------------------- pepa prase Pet Jan 30, 2015 10:23 pm Pravljenje 3D pozadine ----------------------------------- Citajuci razne komentare i gledajuci razne 3D pozadine po internetu, odlucio sam da probam da napravim jednu za moj akvarijum. :D napravio sam je od stirodura, ali sada neznam cime da je premazem, i koje boje smem da koristim, pa molim za pomoc :D ----------------------------------- pepa prase Pet Jan 30, 2015 11:19 pm ----------------------------------- a evo i kako izgleda ta pozadina :D http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_59277197_IMG_20150130_213845.jpg ----------------------------------- Tajson Ned Feb 08, 2015 2:23 pm ----------------------------------- Lepo to izgleda , ja sam napravio isto 3D pozadinu, pa mozes prelistati temu, sve sam kacio redom kako sam radio. Ja sam premazao sa Hobi betonom, 3 sloja. Prvi sloj pa ostavis da se dobro osusi pa sledeci sloj, tako 3 puta. Posle ,ako ti se ne svidja boja kupis akrilne boje i cetkicom ili airbrushom farbas po volji. Bice ovo super :) Evo teme http://www.akvarijum.org/forum/moj-zanimljiv-pocetak-i-3d-pozadina-t16661.html?highlight=moj%20zanimljiv%20pocetak%20%20%20%20%20pozadina ----------------------------------- Iga Pon Feb 16, 2015 12:43 am ----------------------------------- Ja sam moju namazao u nekoliko slojeva lepkom za pločice. Sada posle malo više od godinu dana izgleda mnogo dobro jer su alge učinile svoje. ----------------------------------- HORUS Pon Feb 16, 2015 12:47 am ----------------------------------- Video sam na netu opasnu foru za 3D pozadinu. Fenom za skidanje farbe se topi stiropor, i dobija se neverovatno verna imitacija kamena. Posle premažeš lepkom za pločice, a onda akrilnim bojama još dodatno doteraš. ----------------------------------- Corydoras Pon Feb 16, 2015 10:14 pm ----------------------------------- Može link ka toj opasnoj fori za 3D pozadinu. ----------------------------------- HORUS Pon Feb 16, 2015 11:33 pm ----------------------------------- Joj, ne sećam se. Ima ga na you tube-u. Sećam se da je bio neki Čeh u pitanju. Mislim, taj što je postavio snimak.