----------------------------------- DejanD Pon Jan 15, 2018 6:11 pm Pravljenje akvarijuma ----------------------------------- Hteo bih napraviti akvarijum od 150-200L biljni akvarijum. Vec imam akvarijum od 30L ali cenim da je od 175L druga prica s obzirom da u malom drzim zebrice i neonke, a u ovaj veliki sam hteo ciklide da stavim. S obzirom da sa ciklidima nikad nisam imao iskustva zeleo bih da pitam da li je to ok litraza za neki lepi akvarijum sa ciklidima i koje bi mogao da stavim u njega zajedno i tako to ili je bolje da ubacim one standardne ribe kao skalare i tako te (mislim da su i skalari ciklidi ali nisam siguran ali mislim na one “prave” skalare sareni i tako to). S obzirom da hocu i biljke nadam se da i biljke mogu da ukopim. Tadodje da li mozete otprilike da procenite koliko ce me sve to kostati ne treba nesto precizno nego cisto otprilike da znam ----------------------------------- ticma Uto Feb 13, 2018 11:32 pm ----------------------------------- Dobra je veličina. Računaj da su ciklidi dobri plivači i teritorijalci tako da akvarijum treba da je duži da mogu plivati i dosta kamenja da se mogu skrivati, naravno kvarcni pesak pošto kopaju skloništa. Teško ćeš uspeti da održiš bilje sa ciklidima pošto će sve počupati ----------------------------------- Nikolac Sre Feb 14, 2018 9:01 am ----------------------------------- Ciklid je jako sirok pojam. Kad kazes ciklid skoro da si rekao hocu ribu. Toliko precizno. Ciklidi su sve od oskara preko skalara do diskusa, trofeusa, ramireza. I mnogi se drze sa biljkama. Samo neke vrste ih cupaju.