----------------------------------- Baia Ned Avg 28, 2022 8:15 pm ----------------------------------- Hvala, taman sam hteo da pitam koje napajanje, da uzmem da povezem kontroler na njega,. Znaci napajanje od 25A, a reci mi da li treba da gledam koliko vati na napajanju. Necu gurati diide na max to sigurno. Ostavi cu jedna kanal za ventilatore one male od pc koji rade na 5A, pa cu da ih rasporedim za zadnje strane aliminijumskih drzaca dioda. Ova amperaza na napajanju ti prakticno govori koje je snage napajanje. snaga je jednaka proizvodu struje u amperima i napona u voltima. Postoji malo odstupanje od ovoga sto sam rekao ali je za tebe sasvim dovojna ova informacija. Ako budes gledao kompijuterska napajanja kod njih je drugacije malo jer je snaga data kao ukupna snaga napajanja a tebe ce zanimati samo snaga onog dela napajanja od 12V ili od 5V ili ne znam ni ja koji sve izlazni naponi postoje na kompijuteru..... Kompijuterski hladnjaci rade na 12V ako se ne varam, stim sto ce se verovatno zavrteti i na nizim naponima i oni sigurno ne vuku 5A vec mnogo manje sto zapravo i nije bitno. Svakako moras ostaviti ili jedan kanal za njih ili da ih uparis sa nekim od kanala koji ce raditi uvek na maksimalnom naponu....recimo moonlight.... Obrati paznju na kolicinu zila koja ce da se pojave u ovom tvom projektu, uopste nije zanemariva i tesko ju je zamaskirati. Kako si mislio da instaliras taj hladnjak, odakle ce da vuce hladan vazduh?