Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pravljenje reflektora(senila) za t8 neonke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
TurboForce
Akvarista



Registrovan: 17 Feb 2011
Poruke: 37
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Folija koji sam ja lepio a mislim da ima samo ta da se nadje u prodaji mi je bila u akvarijumu od 190l zalepljena na oplemenjenu ivericu koju je usput stitila od vlage. Godinu ipo dana je stojala i jedino je mesecno trebalo da se skine hauba kad ribam kompet akvarijum da se prebrise jer od silne kondezacije su se pravile kaplice koje kad se osuse ostavlaju fleke, cak je i prigusnica bila zasrafljena na foliju i ona je pocela da rdja od vlage a folija se nije odlepila.
Foliju sam koristio cak i za ekstremne stvari kao sto je far od kola, pa sam ga prelepio sa folijom jer je propao hrom(ogledalo socivo) koji je pozuteo i umesto da dam za far 40eura kostalo me je 100 dinara a evo ne odlepluje se vec godinu ipo.
Evo slike od fara.

Image



Image

Na donjoj slici socivo sam lepio tankim trakicama jer nije moglo vecim zbog guzvanja folije pa ne izgleda lepo ali u gornjem levom uglu na istoj slici kad se uvelica vidi se deo u rolni koji kad se zalepi na ravnu povrsinu izgleda kao ogledalo.
.
.
.
.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 12:21 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nenadk850
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2011
Poruke: 99
Lokacija: OBRENOVAC

PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 1:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala. bas cu i to da pogledam pre nego se odlucim za pravljenje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TurboForce
Akvarista



Registrovan: 17 Feb 2011
Poruke: 37
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 10:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naj jeftinija varijanta je folija, e sad ako oces kvalitet onda idi na prohrom mada mi se cini da sam video negde vec gotove reflektujuce povrsine za neonke. Potrazi po ovim on line sopovima za akvaristiku.
Evo na sta sam mislio
http://www.aquashop.si/Catalog-Odsevniki_1026.aspx
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenadk850
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2011
Poruke: 99
Lokacija: OBRENOVAC

PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 1:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to sam i ja video. ali je to za mene bacanje para. bolje da umesto 6 reflektora kupim jos 4 neonke. pa bih imao vise od 1w po litru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a koja je svrha ovog reflektora??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da usmerava svetlo u zeljeni deo akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aha..hvala...Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

v!KTOR ::
a koja je svrha ovog reflektora??


Pogledaj ovo: http://www.akvarijum.org/forum.....t3684.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pravljenje rasvete od Led cipova 3w Ikebana Oprema u morskoj akvaristici 26 Sub Avg 13, 2022 7:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Armatura za neonke? milan64586 Rasveta 0 Sub Feb 27, 2021 10:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupovina neonke Kragujevac. IvanBo Rasveta 0 Sre Okt 07, 2020 1:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slucaj misteriozno nestale neonke LaBuxna Početak u akvaristici 20 Pet Sep 18, 2020 9:36 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License