----------------------------------- sijamski borac Uto Nov 01, 2011 6:21 pm Prebacivanje ribica ----------------------------------- koji je najbezbedniji i najbolji nacin da ribice koje su stare 38 dana, prebacim u veliki akvarijum kod velikih posto su trenutno u mresni akvarijum? i jos jedno pitanje dal bi dirale mozda malce kad bi se ribica okotila za dan dva kod njih u akvarijum? ----------------------------------- Y2K986 Uto Nov 01, 2011 6:32 pm ----------------------------------- Reci nam prvo koje ribice su u pitanju? ----------------------------------- sijamski borac Uto Nov 01, 2011 7:16 pm ----------------------------------- Gupike, ksifo i black moli.. trenutno imam gupike ali da pitam odma za sve... ----------------------------------- No 1 Uto Nov 01, 2011 8:37 pm ----------------------------------- Na kojoj su velicini ribice, ma odprilike druze, to su zivorotke. Na 1.cm, 1.5.cm ne bih trebale velike ribe da ih diraju. Drugi deo pitanja, pa verovatno bih, zato se i odvajaju zenke da se okote kako treba, bez prisustva muzjaka i ostalih riba. ----------------------------------- sijamski borac Uto Nov 01, 2011 8:44 pm ----------------------------------- Nene nisi me razumeo ove su sad najstarije od 38dana u akvarijumu sa malcima od 10dana e sad zanima me dal bi te od 38dana dirale sad sledece malce kad bi se okotile jer bi bili zajedno u mresnom akvarijumu? od prilike su 1.5cm mozda i malo vece.. a kad bi te od 38dana prebacio u veliki akvarijum kod velikih dal bi ih dirale i koji je najbolji nacin da ih prebacim da ih pohvatam? ----------------------------------- Bojan Uto Nov 01, 2011 8:50 pm ----------------------------------- Licno najvise volim kad se zenka okoti da mali ostanu sami nekoliko dana da malo ojacaju pa potom prebacim, to je ono kako praktikujem. Razlika u generaciji od mesec dana ne bi trebalo da predstavlja problem dok prebacivanje malih od mesec dana u akvarijum sa odraslim moze da bude koban po njih. ----------------------------------- sijamski borac Uto Nov 01, 2011 8:51 pm ----------------------------------- Aham dobro a dali bi malci od 38dana dirali sad sledecu turu za dan dva? dali bi mogli da ih pojedu? ----------------------------------- Sub_Zero Uto Nov 01, 2011 8:55 pm ----------------------------------- Ne bi trebalo da ih diraju. Bar je tako slucaj kod mene. ----------------------------------- sijamski borac Uto Nov 01, 2011 8:58 pm ----------------------------------- koliko je razmak izmedju mresta kod tebe? ----------------------------------- Sub_Zero Uto Nov 01, 2011 9:01 pm ----------------------------------- Prva tura 3.9. Druga tura 20.9. Treca tura 9.10. ----------------------------------- sijamski borac Čet Nov 03, 2011 10:50 am ----------------------------------- Oke je proslo one ribice sto sam pricao sto imaju malo vise od mesec dana sam prebacio u glavni akvarijum sa drugim ribicama i niko ih nije dirao.. sve su ok sad..