Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prekinut kabel od potapajuće pumpe Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Vidi sto je dobar, 'samo' 33 GBP... Smile


Hahaha, pa to me izađe skuplje nego Petra kajgana. Laughing

Razmišljao sam da napravim nešto slično, sa plastičnim telom i gumenim zaptivkama na krajevima. Mislim da će to da odradi posao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 7:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uvuci prekiiniti deo u crevo a da ga pre toga spojis i izolujes. kad to uradis napuni tu cev silikonom pa uradi kombinaciju lepljenja silikonom i onom providnom folijom za hranu i verujem da nece biti problema. na kraju mozes da potopis u neku vrelu plastiku koju si rastopio ili u neki polimer. verujem da si video zubne proteze, izradjene su od polimera tj onaj deo koji ide na nepce. on ce kao slag da sve to drzi kompaktnim i nece ja se nadam biti problema. pre guranja ruku u akvarijum isklucis sve i nece biti opasnosi....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema potrebe da se isključuje, ako se zna šta se radi i sve uradi kako treba.
Da li znaš gde može da se nabavi takav polimer, poput onoga za proteze?
A da ne idem kod zubara. Laughing

Šta mislite o ideji da se stavi u plastično kućište i zalije bitumenom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
ratko
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2011
Poruke: 39
Lokacija: Starčevo

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postoji termoskupljajući bužir koji ima u sebi silikon koji se aktivira kada ga zagreješ .Mada ako nemaš iskustva sa strujom ipak razmisli oko samopopravke .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da sam odlučio. Biće sve postavljeno u plastičnu cev, zaliveno bitumenom, i na krajevima čepovano debelim gumenim zaptivkama. Bem ga, po meni je to sigurnije nego sam kabel što je siguran, tj, pre će se pocepati kabel, nego ovo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Polimer mozes nabaviti onde gde se nabavlja oprema za zubnu tehniku. bilo koji proteticar ce ti pomoci sa tim.
inace bitumen je vodo propustljiv da znas. bitumen ne drzi vodu. samo emulzija na plasticnoj bazi ili polimer!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako misliš bitumen je vodopropustljiv, kada spada u hidroizolaciju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DiamondDragon ::
Kako misliš bitumen je vodopropustljiv, kada spada u hidroizolaciju?


dovoljno ce biti da ti kazem da sam ucio na fakultetu. stalna vodena sredina + uv zraci ga razaraju i razgradjuju. trajace ti to neko vreme a onda ce biti kabum. ne bih ti savetovao da koristis bitumen
inace sam bitumen se ne koristi kao hidroizolacioni materijal!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bitumen sam zamislio kao međusloj, a glavni izolator bili bi plastično kućište i gumene zaptivke. Dakle, bitumen ne bi dolazio u dodir sa vodom, niti sa Sunčevim UV zracima, već je tu kao sigurnosni sloj, u slućaju da se ošteti plastično kućište ili gumena zaptivka.

Može li da se upotrebi smola kojom se premazuje dno automobila sa spoljne strane?
U pitanju je Bitumen Underbody Coating sa toluenom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DiamondDragon ::
Bitumen sam zamislio kao međusloj, a glavni izolator bili bi plastično kućište i gumene zaptivke. Dakle, bitumen ne bi dolazio u dodir sa vodom, niti sa Sunčevim UV zracima, već je tu kao sigurnosni sloj, u slućaju da se ošteti plastično kućište ili gumena zaptivka.

Može li da se upotrebi smola kojom se premazuje dno automobila sa spoljne strane?
U pitanju je Bitumen Underbody Coating sa toluenom.


ako ti plastika popusti neces ni znati tj ti zaprivci koje planiras a bitumen ce posle izvesnog vremena da propusti vodu a da neces ni znati. Wink
vodi se time da napravis trajno resenje koje je vodo nepropustno. jedino resenje ti je da to zalijes nekim materijalom. sta ces ti koristiti ne znam Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta misliš o onom sintetičkom vosku, koje žene koriste za depilaciju?
On je jak, elastičan, žilav i vodonepropustljiv?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DiamondDragon ::
Šta misliš o onom sintetičkom vosku, koje žene koriste za depilaciju?
On je jak, elastičan, žilav i vodonepropustljiv?


ako je taj sinteticki vosak - Polietilenski vosak oda bi moglo jer Polietilen je makromolekularni proizvod koji se dobija polimerizacijom etilena. Predstavlja jednu od najviše korištenih plastičnih masa. samo dobro ti to da ulepis tj jedan sloj voska pa selotejt pa opet vosak i opet selotejp i ne bi trebalo da cuje Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Feb 23, 2011 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zašto selotejp, bolje termoskupljajuće crevo. Wink

Da, taj vosak kada se ohladi, čvrst je, ne možeš ga prstima udubiti, nema šanse. A pritom je žilav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Sre Feb 23, 2011 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi nije ovde nista toliko opasno bar za mene jednostavno je kod mene je nastavljen kabel i ulazi u vodu od grejaca pa nikom niss ,evo resenja za tvoj problem kakve gluposti : ovako ja radim i za sada je sve ok ,a vec je ovako dugo nastavljeno Smile izvadis sve lepo i osusis ali dobro ,onda povezes tu zicu i namazes oho lepkom skroz da oblozi obe zice i imas da kupis neke gume kao za kompove sto se samo navuku i pod upaljacem se stezu Wink posle toga ne treba ti niss stopi se i sto je najbolje uopste se ni ne vidi gde je nastavljeno ,a ako ti ni to nije sigurno kad ga oblozis tom gumom (meni lici na gumu) samo sa strana oblozis silikonom malo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Feb 23, 2011 12:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ti misliš samo termoskupljajuće crevo?
Taj oho lepak ne igra ikakvu ulogu, a Tebe verovatno nije još drmnula struja, jer imaš suve čarape. Laughing
Ne bih baš toliko verovao tom jednom tankom sloju, ipak je to termoskupljajuće crevo pametnije zaliti ovim sintetičkim voskom, pa onda sve to lepo u plastično kućište i zatvoriti gumenim zaptivkama. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Izbor pumpe za veci akvarijum Yaesu Filteri i pumpe 5 Uto Apr 27, 2021 9:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zamena kabla kod potopne pumpe nikouro Uradi Sam (DIY) 12 Pet Nov 20, 2020 7:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Wave maker tj. stream pumpe Jande Filteri i pumpe 2 Čet Nov 12, 2020 12:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem potopne pumpe laky_kg Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jun 20, 2020 9:23 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License