Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prekinut kabel od potapajuće pumpe Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dakle, imam jednu motornu glavu, kod koje je kabel prekinut, negde na 30-om centimetru od motorne glave. Zanima me, ima li iko ideju ili iskustvo, da li se ovako prekinut kabel može spojiti, kako bih mogao opet da koristim pomenutu potapajuću pumpu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 4:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 4:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

spojis kabal na tom mestu gde je prekinut i zalijes ga lepo silikonom, to je po meni najsigurnije kako da ne pobijes ribe strujom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nasdvoje
Akvarista



Registrovan: 18 Okt 2010
Poruke: 230
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ribe nece pobiti struja, al tebe hoce bez vecih problema ako to lepo nezaptijes silikonom da neprodre voda, provuci kroz parce vagres creveta pa zalij silikonom ukoliko je neka vredna pumpa. ako je neka od 300 dindzi smatramo da nije vredno rizika.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 4:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi, nemojte se igrati tim stvarima!!!!!! NIKAKVO NASTAVLJANJE KABLA U VODI NE DOLAZI U OBZIR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Svaki silikon vremenom popusti bar malo a to je deo koji se pomera (ugiba) pa je samim tim još rizičnije! tako da, bacaj to i ne igraj se životom!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjask ::
Ljudi, nemojte se igrati tim stvarima!!!!!! NIKAKVO NASTAVLJANJE KABLA U VODI NE DOLAZI U OBZIR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Svaki silikon vremenom popusti bar malo a to je deo koji se pomera (ugiba) pa je samim tim još rizičnije! tako da, bacaj to i ne igraj se životom!!


Najpametnije što sam pročitao na ovoj temi...
Bez uvrede prijatelji, al' kad su ovakve stvari u pitanju tu nema mesta igri.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda bi silikon bio dobar ali najbolje ti je ne koristiti jel za 500 dinara ne isplati ti se rizikovati da pogines od strujnog udara Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
vlada71
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 363
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Brate sa strujom se jednom gresi.Sto kaze Misoo, za 500 din da se igras,a u takvoj igri gubi se glava.Kupi novu i uzivaj.Pozz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako tako nastavljen kabl ulazi u vodu ja ne bih radio to. Ako ne ulazi, ne vidim razlog da se ne nastavi! Ako je za filter, nastavi pa ne mora biti u vodi, zasto bacati novac na novu jednostavnije je podici staru. Meni je svaki kabl nastavljen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nije pumpa od 300 dindži, već je pumpa od 2000 lit/h, inače se ne bih zamajavao.

Pretpostavljam da treba silikonom, a mislio sam da prethodno obavijem kabel teflon trakom, a preko toga da stavim termoskupljajući bužir da lepo sticne teflon, pa onda da zalijem silikonom, ali me zanima što više iskustava, kako bi mogao da imam jasniju sliku oko ovoga, i eventualne nedostatke.

Možda postoji neka zaptivka za ove stvari, ako neko zna, ja bar nisam čuo, a to ne znači da ne postoji.

Nastavljeni kabel ulazi u vodu, jer je prekinut na 30-om santimetru od potapajuće pumpe, a pumpa ide u bure od 50 santimetara, da filtrira vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, možda ja grešim, ali zna se kako, kada i gde mogu da se nastavljaju kablovi a gde ne, takođe, ne znamo koliko je kolega vešt sa nastavljanjem i izolacijom kablova a i ako podignemo pumpu, ko garantuje da neće upasti nazad? U svakom slučaju, bolje je ne igrati se ako nisi 100% siguran!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolebbrs
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2011
Poruke: 35
Lokacija: bgd

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako taj kabl mozes da zamenis ceo, to ne bi bilo lose. Znaci da otvoris pumpu, vidis gde je uklemovan (povezan), izbacis ga i stavis novi. Ne znam da li te potapajuce pumpe smeju da se otvaraju, ali neko iskusniji ce reci. Nastavljanje kabla koji ide kroz vodu nikako ne bih preporucio. Ako ne ide kroz vodu to je druga prica vec, i mozes slobodno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne može da se otvara, jer je kabel zaliven u pumpi sa nekom vrstom smole, tako da nema šanse da se otvara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 6:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje misljenje : koliko god da je cena nije mnogo u odnosu koliko ce te kostati ako slucajno voda probije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi sto je dobar, 'samo' 33 GBP... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nesacar
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Feb 2011
Poruke: 5
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da probas sa silikonom i termo skupljajucim buzirom i to naizmenicno nekoliko slojeva
To ti nije skupo i mozes vrlo lako da nabavis
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Izbor pumpe za veci akvarijum Yaesu Filteri i pumpe 5 Uto Apr 27, 2021 9:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zamena kabla kod potopne pumpe nikouro Uradi Sam (DIY) 12 Pet Nov 20, 2020 7:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Wave maker tj. stream pumpe Jande Filteri i pumpe 2 Čet Nov 12, 2020 12:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem potopne pumpe laky_kg Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jun 20, 2020 9:23 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License