Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prelivna cev iz filtera u akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2011 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vecina od nas ima akvarijume oko 100tinak litara i vise i da koriste potopne pumpe koje guraju vodu iz filtera u akvarijum. Manje vise svi imamo iste pumpe i verovatno slicnog profila cevi kojima voda dospeva iz filtera u akvarijum. Zanima me kako je reseno kod vas to da nemate jakih struja u akvarijumu a samim tim i da ribice plivaju bez problema.
Voleo bih ako biste svoje komentare propratili i fotografijama.
Hvala
Ziveli
Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2011 7:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

bobitina
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2011
Poruke: 162
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2011 7:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da na struju direktno utice brzina protoka odnosno jacina. Ja sam moju smanjio na minimum ali i akvarijum mi je mali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2011 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene iz kanister filtera vodi crevo na cijem kraju je 'spray bar' dugacak 30-40cm. Fiksiran je na bocnoj strani akvarijuma, odmah ispod povrsine i okrenut ka sredini naspramne strane. Probao sam jednom prilikom bez njega, ali nastao je haos jer je pumpa 1200 l/h.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2011 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Kod mene iz kanister filtera vodi crevo na cijem kraju je 'spray bar' dugacak 30-40cm. Fiksiran je na bocnoj strani akvarijuma, odmah ispod povrsine i okrenut ka sredini naspramne strane. Probao sam jednom prilikom bez njega, ali nastao je haos jer je pumpa 1200 l/h.


to je verovatno nesto ovako:
Image
recite mi gde bi to moglo da se kupi. ko zapravo prodaje? ima li toga kod nasu akvaristickim radnjama.
videh da u inostranstvu ima u akvaristickim radnjama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2011 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najjeftinije resenje u diy varijanti je da da prelivnu cev koja vraca vodu u akvarijum zapusis na kraju i probusis vise manjih rupica duz cevke i samim tim dobijas manje talasanje vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2011 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mello ::
Najjeftinije resenje u diy varijanti je da da prelivnu cev koja vraca vodu u akvarijum zapusis na kraju i probusis vise manjih rupica duz cevke i samim tim dobijas manje talasanje vode


videcu da napravim nesto na ovu foru.
Image
moram samo da vidim gde da stavim tu skalameriju i koliko ce mi trebati creva zbog toga sto je pumpa snage 500l/h. Nije toliko jaka. MAda jacinu bih joj povecao time sto bi bila blize povrsini.
nisam znao da ovako nesto postoji. zato sam i otvarao temu. Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2011 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E, bas tako... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2011 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
E, bas tako... Smile

jos kad bi mi uslikao kako ti sva ta skalamerija stoji bio bih ti neizmerno zahvalan

Bravo Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2011 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo 'vako: Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2011 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Evo 'vako: Smile

Image


ovo je isto kao sto sam i ja postavio fotografiju. zanimao me je deo oko veze pumpe i cevi. u principu planiram sa dva kolena da resim stvar no da vidim da li je to ok da ne komplikujem previse. ako te ne mrzi bio bih ti zahvalan. jedan fotka iz pticije perspektive na deo filtera i akvarijuma. (ljubim ti dusu) Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2011 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A to, izvini, nisam shvatio. Problem je sto imam kanister filter pa nemam takvih muka, samo nataknem crevo na izlaz i gotovo. Filter se nalazi ispod akvarijuma u polici i ima jedno 2m creva.
Mozes od pumpe do spray bar-a crevo, pa neki adapter ili sta ga znam...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2011 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
A to, izvini, nisam shvatio. Problem je sto imam kanister filter pa nemam takvih muka, samo nataknem crevo na izlaz i gotovo. Filter se nalazi ispod akvarijuma u polici i ima jedno 2m creva.
Mozes od pumpe do spray bar-a crevo, pa neki adapter ili sta ga znam...


ajd sad cu da nacrtam neki 3d model pa da vidimo pije li to vodu Razz

edit:
Image Image

Verujem da ce ovo biti ok!? stavio sam 20cm crevo koje ce dobiti rupice....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2011 11:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Plan ti je odlican, a crtez jos bolji... Smile
Svidja mi se ideja jer se na taj nacin ostvaruje protok po celoj zapremini akvarijuma. Moguce je da ces imati problema sa savijanjem cevi (creva). Klasicno PVC crevo nije moguce saviti pod ovim uglom, osim ako imas prostora za veliku petlju, a to je pitanje kako bi izgledalo. Imas neku ideju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2011 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Plan ti je odlican, a crtez jos bolji... Smile
Svidja mi se ideja jer se na taj nacin ostvaruje protok po celoj zapremini akvarijuma. Moguce je da ces imati problema sa savijanjem cevi (creva). Klasicno PVC crevo nije moguce saviti pod ovim uglom, osim ako imas prostora za veliku petlju, a to je pitanje kako bi izgledalo. Imas neku ideju?

naravno da imam ideju:
Image
Ako treba prave delove cu da skratim. bitno mi je zakrivljenje. Videcu do duse da li tako nesto mogu da nadjem u Nisu ili Leskovcu gde sam mahom.
Sto se tice pvc creva koji ide u akvarijum verujem da nece biti provlema.Ovo je crtano u razmeri tj pumpa je 5*5*7 cm a crevo je precnika 2cm tako da moze biti i manje.
Sve u svemu kako je na ovim fotografijama tako ce biti i u prirodi.
Postavlja se na bovnoj strani akvarijuma tj po kracoj strani.
Meni je akvarijum 70*40*40 i imam nekih 25tak cm da horizontalno crevo koje ubacuje vodu to cini. Sve bi bilo maskirano haubom koja ce biti na akvarijumu. Mislim da ima smisla.
Mrzi me da racunam koji ce biti protok vode sa svim ovim krivinama na kraju creva ali pumpa sigurno nece biti na dnu filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mezzano
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 178
Lokacija: Leskovac (Pertate)

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2011 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Olična ideja. Smile Kad sve to napraviš, obavezno okači sliku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License