Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prelivna cev Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zorbas
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 92
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 11:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel neko ima ideju kako da skratim staklenu cev koja uvlaci prljvu vodu.Imam eheim kanister filter al mi je brat iskoristio originalne cevi, pa sam zbog visine akvarijuma nabavio staklenu cev od 60cm da vuce prljavstinu sa dna, ali posto sam stavio treset i dobar sloj kamencica preko sad mi je cev predugacka i konstantno se ukopava u podlogu posto je naslonjena direktno na kamenje.Ko razume shvatice Very Happy Uglavnom pitanje je dal neko ima iskustva sa secenjem staklene cevi, dal da pokusam nozem za staklo da isecem u krug pa da pokusam da odlomim????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 11:29 am Snimi Poruku Nazad na vrh

japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 11:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj sa onom "dijamantskom zicom". Prodavali su je po pijacama ako se secate, sedi lik za stolcicem i oko njega iseckane flase Very Happy
Naravno ako uspes da je nadjes i ako nije skupa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Zorbas
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 92
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 12:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smile Smile Smile secam se.Taj sto sece flase i onaj sto guli krompir i krastavce Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nasdvoje
Akvarista



Registrovan: 18 Okt 2010
Poruke: 230
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 12:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

odnesi kod staklorezca na sajbnu da je presece, i nema da mislish
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Srbo
Akvarista



Registrovan: 01 Okt 2010
Poruke: 107
Lokacija: Mali Idjos

PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Negde sam video da postoji neka fora sa vunom i benzinom,tako se sece flasa,ali moze se iskoristiti i ovde.Obmotas vunu natopljenu sa benzinom u krug oko flase i onda zapalis vunu.Cini mi se da se onda ubaci u hladnu vodu,ali za ovo nisam siguran.Pitacu brata on je ovo radio,pa javljam.
savetujem da ovo ne radite ,ali ko zeli da eksperimentise neka proba,pa nek javi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 12:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto ne bi uzeo brusilicu? Malo zarezes u krug i onda samo zalomis?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Zorbas
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 92
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 12:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smile mislim da ce ici cev kod staklorezca Smile cuo sam i ja neke indijanske metode sa obmotavanjem zice al se ne usudjujem da pokusam.napravicu prvo test na nekoj manjoj cevcici koja mi se vuce na tavanu pa ako uspe probacu i na ovoj.Hvala svima i svaki savet i ideja su dobrodosli!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zorbas
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 92
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Wlayko91 ::
Zasto ne bi uzeo brusilicu? Malo zarezes u krug i onda samo zalomis?


jako je tanko staklo i bojim se da bi puklo od temperature Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stakloresci, ne svi već oni opremljeniji, imaju spec brusilice za sečenje stakla. Ovde kod mene je ima samo jedna radnja, ali verujem da u NS ima toga više....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Staklenu cev sam sekao sa stirijom(specijalna turpija za obaranje ivica i brušenje stakla). Turpuja se u krug, koji je prethodno obeležen, i onda se zalomi.

Ako se ide sa brusilicom, mora da bude isključivo dijamantsko sečivo, drugo ne dolazi u obz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nista ne eksperimentisi !!!!!
KOD STAKLORESCA IDI !!! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GajaG
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2010
Poruke: 27

PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2011 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam presjekao na hiljade staklenis flasa uz pomoc benzina i konca. Znaci natopis konac ili najbolje neko vuneno pletivo za pletenje i obmotas oko flase u ovom slucaju cijevi i zapalis, kada izgori ubacis u hladnu vodu i flasa pukne tuda kud je bio taj konac. Nekada se zna desiti da ne bude bas idealno ravan rez, ali za moje potrebe to je tada bilo i pozeljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zorbas
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 92
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2011 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

GajaG ::
Ja sam presjekao na hiljade staklenis flasa uz pomoc benzina i konca. Znaci natopis konac ili najbolje neko vuneno pletivo za pletenje i obmotas oko flase u ovom slucaju cijevi i zapalis, kada izgori ubacis u hladnu vodu i flasa pukne tuda kud je bio taj konac. Nekada se zna desiti da ne bude bas idealno ravan rez, ali za moje potrebe to je tada bilo i pozeljno.



Hvala, imam neku staru cevcicu pa cu isprobati tvoj sistem sutra.Javljam sta se desilo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zorbas
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 92
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 18, 2011 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skratio sam cev sa koncem i benzinom Smile sistem je bez greske. Malo rez bude ne ravan al meni nije smetalo posto ide plasticni nastavak na kraj cevi.Tako da ako nekom ikad zatreba, moze da pokusa i na ovaj nacin.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jecham
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 88
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2011 1:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako je neravno mozes sa finim brusnim kamenom i sa vodom da malo obrusis ivise
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prelivna cev aed Ostala oprema 2 Čet Sep 21, 2017 2:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prelivna cev paja patak Filteri i pumpe 18 Sre Nov 12, 2014 3:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prelivna pumpa Nikola021 Uradi Sam (DIY) 4 Sre Jun 26, 2013 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prelivna cev, jel moguće? JazakVoda Uradi Sam (DIY) 10 Pet Jun 21, 2013 11:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prelivna cev Vlada991 Ostala oprema 9 Čet Feb 14, 2013 4:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License