----------------------------------- Jorimir Čet Maj 24, 2018 1:53 pm Preporuka za biljke prvog plana i jos po nesto ----------------------------------- Pozdrav svima, potrebna mi je pomoc oko izbora biljaka posto nisam ni malo iskusan, a vidim da mogu da nastanu problemi ako se stave pogresne biljke zajedno u akvarijum. U pocetku sam mislio da posto je mali akvarijum stavim samo dve nezahtevne biljke i to je to, ali kada sam video koliko ima interesantnih vrsta predomislio sam se, uspeo sam da napravim neki osnovni plan koje bih biljke zasadio ali kao sto rekoh nisam iskusan sa tim pa bih voleo da cujem i savet od nekoga ko jeste(vidim da ima dosta takvih ljudi ovde), a i voleo bih neki savet za biljku za prednji plan posto tu bas nemam ideju. Evo osnovne karakteristike akvarijuma: Dimenzije: duzina 75cm, visina 30cm, dubina 21cm podloga: carobna zemlja 1cm, kvarcni pesak 1-2mm granulacija 4cm osvetljenje: philips neonka 18w/6400k Moj plan je: Da uzmem jedan Hygrophila corymbosa ‘Siamensis’ koji ce biti u zadnjem planu u sredini pa bih ga polako sirio prema ivicama(koliko sam shvatio kada se oreze veci delovi mogu da se sade kao nova biljka). Onda bih u coskove stavio Cryptocoryne undulata ‘broad leaves’ i Cryptocoryne wendtii ‘green’ , naravno isto u zadnji plan. Sto se tice sredine, tu bih stavio jedan panj vinove loze(ne preveliki, kako nebi zaklonio pozadinske biljke), i oko njega bih posadio Bacopa australis koji bi oblikovao u zbunove. I kazem tu mi jos fali neka biljka za prednji plan, dopadaju mi se Glossostigma elatinoides i Eleocharis parvula ali nisam siguran kako bi se one uklapale sa ovim ostalim biljem pa zato, kazem, trebao bi mi neki savet. I jos me interesuje kako bi se sa svim tim uklopili jedan Albino ancistrus i jedan muljas, posto(da ne pricam sada celu pricu) trebalo bi da udomim i njih dvojicu u taj akvarijum pored ostalih ribica, a cuo sam da ancistrusi hoce da jedu bilje ili da kopaju. Ako neko ima vremena da pomogne hvala ako ne, razumem, ja sam se potrudio da nadjem sto sam mogao na internetu ali neke stvari se saznaju tek kada neko proba.