----------------------------------- Skybuffalo Čet Maj 24, 2018 7:41 pm ----------------------------------- Ja bih stavio jednog anticitrusa do dva najvise.Narastu do 15 cm vrlo brzo a recimo mozes da povecas broj muljasa na 7-8-9.Bas se lepo ponasaju u grupi (sto vise to bolje), idu po dnu paralelno. Mislim da ti je taman to ribica a ako sve bude kako treba brzo ces imati vise od gupika (osim ako ne planiras da stavis sve muzjake) a mozda i od zebrica. Sto se tice kozica ako imas zaklon od trave ili bilo cega, postoji sansa da prezive i razmozavaju se.Ako ti se dopada kako izgledaju mozes da uzmes kad se bilje razraste neke obicne, najeftinije i da probas jer i to zavisi od slucaja do slucaja.Recimo neke ribice koje u teoriji jedu kozice i jure ih kod tebe postoji sansa da to ne rade i obratno.Imam par riba koje bi trebalo da ih jedu i dva anticitrusa ali ih niko ne dira i razmnozavaju se brzo. Mozes da uzmes i par amano kozica, vece su od vecine riba obicnih a dosta ti pomazu u odrzavanju.Istina skuplje su ali se isplate mislim. Pogledaj i puzeve recimo dunavske ili zebraste zuto crne nerite.Ako ne prehranjujes ribice sigurno dunavske ti se nece namnoziti previse a zebraste nece uopste.Koliko kupis toliko ih imas.Kod mene su najbolji algari, bolji od citrusa mnogo. I ako dodjes u iskusenje da ranije od planiranog uzmes ribice ubaci naksimum 2-3 komada pa sacekaj nedelju pa jos toliko dok ne ispunis svoj plan. Hrani ih manje, da bi izbegao probleme.Bolje da budu malo gladnije nego previse site po meni.Kazu da je velicine stomaka negde oko velicine oka da imas u vidu kad ih hranis.Naravno ovo ce ti potvrditi ili oprgnuti neko iskusniji.