----------------------------------- Doksas Sre Apr 03, 2019 12:32 am ----------------------------------- Komso, lepa Boga mi i ta Lobelia, sad je vec narucena Bacopa tako da je kasno da je promenim ali ima dana... :) Jedno pitanje? S kojom namerom juriš mesnatije biljke? Većina ima mesnati list samo kad raste van vode, vodeni se svi lako cepaju i buše. Inače kod Bacopa ako lepo otkineš list i ostaviš da pluta izrašće nova biljka samo joj treba više od mesec dana da razvije novu stabljiku. Peku, nemam pojma, lepo mi izgledaju te mesnatije nego neke mrsavice, takav mi ukus i kod zena :) Salu na stranu, totalno nemam pojma sta bih i zasto bih...jednostavno pokusavam da nesto malo bolje ubiljim akvarijum pa da vidim sta ce da se primi i fino izgleda a sta ne. Podlogu sam imao RF hranljivu i osmokot ( pa preko kvarc) ali to je ubaceno pre dve godine tako da nista od toga. CO2 boca prazna, razmisljam da li da je opet punim..i eto cisto eksperiment kako bih i da li bih mogao da ubiljim . Doduse neonke sam zamenio i nove su 3x30W Arcadia daylight x2 i sunlight x1 na nekih cca 180-190 litara vode. Kontam ( a mozda i gresim ) da je podloga koliko toliko bogata raznim stavrima sto vole biljke, akvarijum je totalno zreo, gura vec vise od dve godine, uvek je u njemu 50ak riba, filtracija odlicna, cirkulacija takodje i eto ostaje samo da nadjem kombinaciju bilja koja ce tu lepo rasti..