----------------------------------- geronimo Pet Nov 02, 2018 2:45 pm ----------------------------------- Kakva su iskustva ljudi sa Lilaeopsis brasiliensis? Pitam u ovoj temi zato sto moze da pomogne coveku jer koliko shvatam ona je jedna od manje zahtevnih tepih biljaka ali kako je to u praksi? Mogao bi da probas i neki biotop.To ti mozda bude zanimljivo, meni se najvise dopada amazonsko jezero jer su biljke lake i ribe su su lake i lepe (Cabombe, swordovi,Myriophyllumi, tetre) a ti mozes neki koji se tebi svidja. Ne znam za Lilaeopsis brasiliensis ali manje zahtevna Lilaeopsis mauritiana je živa kod mene ali nije realno uspela preterano, odnosno nije se proširila a nije ni propala. Najbolje su se pokazali Montecarlo bez premca, Echinodorus tenellus green(Red) i to obe varijante i narrow leaf i wide leaf, onda Eleocharis sp. 'Mini' i na kraju Marsilea Hirsuta. Pošto čovek ima i CO2 i sasvim dovoljno dobro svetlo Juwel HeliaLux i planira hranljivu podlogu po mom mišljenju ne mora uopšte da se ograničava i može da proba bilo koju tepih biljku koju želi. Eleocharis Parvula bi sigurno napravila tepih pod takvim uslovima, što znači i sve ove gore navedene. Od crvenih biljaka Ludwigia sp. mini super red, Ludwigia Rubin, Alternanthera, ima i dosta Rotala... Eleocharis sp. 'Mini' i Montecarlo su mi :bravo: