Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pretraga na www.akvarijum.org Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Okt 25, 2017 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Često ne mogu da nađem temu ili informaciju kroz redovnu pretragu na sajtu.
Otvorena tema jzbog toga da nisam ni sam siguran da li Vam radi bolje od forumske pretrage, a nemam nešto puno vremena da isprobavam.
Čest je komentar u postovima "ne mogu da nađem".
Koristim za par foruma koje posetim.

Recimo, neki sistem koji koristim:
www.google.RS
onda kucaš (bez navodnika) npr.: "spoljni filter"
i dobiješ kao drugi rezultat:
Image

ili baš kad nema rezultata pod jedan/dva/tri:
www.google.RS
onda kucaš (takođe bez navodnika): "spoljni filter site:www.akvarijum.org"
i dobiješ:
Image

Ima mali milion trikova u vezi CEO, kodiranja, programiranja i ostalih "bolje da ne diraš kad radi" stvari.
Ako neko ima vremena, zanima me da li dobijate bolje rezultate nego kroz pretragu foruma.
Kod mene je samo par foruma u nekom redovnom pregledu i nijedan nema pretragu koja zadovoljava, a realno gledano teško je i očekivati bolje rezultate uz veću posetu i aktivnost na forumu. Benchmark npr. ume isto da bude užas, dok balkandownload ima po meni najbolju pretragu ali je administracija na nivou španske inkvizicije u najboljim danima, ode glava ako šušneš van pravila Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 25, 2017 12:10 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Okt 25, 2017 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja se uvek snalazio. Uvek ukucam ciljano mesto u pretrazi kako ni suzili pretragu i lakse dosli do rezultata sto znaci da pored kljucnih reci ukucam i deo gde bi se to moglo nalaziti.
Iskreno, nisam je davno koristio jer vec znam gde se sta nalazi ali verujem da kad se ukuca vise ciljanih mesta lakse se dodje do rezultata.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Okt 26, 2017 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pretraga sta je to? Meni je super služila i ova sa foruma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 26, 2017 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam zadovoljan pretragom sajta....
Mislim da je problem u osobi koja nešto traži ...... a možda i netraži....
.... lakše je postaviti pitanje pa će neka "budala" pretražiti umesto tebe ...
kada ti odgovori na postavljeno pitanje ti ćeš opet uraditi po svome..... ribice opet mrtve, biljke pune algi ....
..... jojjjjj..... opet nova tema POMAGAJTE ..... NEŠTO NEIDE KAKO TREBA...
A već sutra sam najglasniji i najbrži u deljenju saveta, TREBAŠ TAKO, TREBAŠ OVAKO .... a ni sam još nisam sažvakao sve one odgovore koje sam dobio od nekih ozbiljnijih akvarista ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Okt 26, 2017 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni lično nedostaju opcije tipa sve teme stare 1,2,7 dana .
Ova opcija nepročitane poruke od posljednje posjete je nepouzdana tako da mi promakne dio tema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Čet Okt 26, 2017 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pretraga putem foruma je ziv shit. Ukucas zeljeni pojam koji zelis da nadjes a on izbaci 2000+ rezultata...
Google malo pomogne ali nije to To...
U sustini idem rucnom pretragom po kategorijama a ako ne mogu da nadjem odredjeni post/topic, odustanem nakon 1-3 str...
Forum je jednostavno prenatrpan u odredjenim delovima. Pogotovo u delu gde pocetnici pitaju za pomoc a tema nosi istoimeni naslov..."Pomoc" ili jednostavno postave pitanje koje je vec 100x postavljeno i odgovoreno pa se reci preplicu i otuda 1000 rezultata...
Da ne zaboravimo da je forum opsiran i ima dosta tema i odgovora zbog toga sto dugo postoji..
Ono sto mi se dopada je "Slike vasih Akvarijuma" gde je jedna tema a 100 akvarijuma... nesto poput chat-a ... Very Happy

Edit: sad bacih pogled na forum Pocetak u Akvaristici.. znaci 10 tema na prvoj strani nosi naslov "Pomoc" "pomoc za ovo, pomoc za ono.." znaci strasno koliko ljudi ne zeli da procita osnovne smernice koje su vec napisane na samom pocetku i obelezeno kao Sticky vec odmah otvara bezrazlozno temu...


Poslednji izmenio cvelegoa dana Čet Okt 26, 2017 11:38 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 27, 2017 8:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ne znam što se svi vatate za to, nisu ljudi pročitali, nisu ovo, nisu ono, ko da smo mi sad svi najpametniji koji smo kao "malo iskusniji"...
Pa svi smo i mi kada smo počinjali imali MALI MILION pitanja, iako smo možda čitali, jer možda kada pročitaš nisi siguran dal je to to, dosta ljudi traži potvrdu, da budu sigurni, dosta ljudi ne skapira iz prve, zar nije poenta ovog foruma da se družimo i pomažemo jedni drugima???

Šta vam je onda problem ako neko zatraži pomoć??? Ako te smara, nemoj ni da čitaš, preskoči i aj zdravo, ima ljudi koji će pomoći i odgovoriti.

Izvinjam sam se za OFF teme, što se tiče pretrage, nešto je i ne koristim preterano, pa nisam merodavan, više sam za opciju listanja stranica i traženja šta mi treba, uvek naletim na nešto drugo interesantnije Smile

A inače se slažem sa BRANKORAD, mislim da bi ta opcija za poslednje teme u prošla dva dana ili sedam dana bila interesantna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Okt 27, 2017 7:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote]Pa svi smo i mi kada smo počinjali imali MALI MILION pitanja, iako smo možda čitali, jer možda kada pročitaš nisi siguran dal je to to, dosta ljudi traži potvrdu, da budu sigurni, dosta ljudi ne skapira iz prve, zar nije poenta ovog foruma da se družimo i pomažemo jedni drugima???

Šta vam je onda problem ako neko zatraži pomoć??? Ako te smara, nemoj ni da čitaš, preskoči i aj zdravo, ima ljudi koji će pomoći i odgovoriti. [spoil]

Apsolutno se slažem sa Sone_bg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Okt 28, 2017 1:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi, ja je koristim.
Recimo treba mi slika za filter da mu linkujem temu, ovo-ono i suzim pretragu itd... i ne pomaže.
Razlozi: da ne pretpavam, milion puta pisano, mnogo mudriji od menr pisali (odavde sam i učio) itd...

Pitao sam, jer google mi preciznije izlista, plus drugi tab su rezultati samo u slikama, pa ne znam da li i drugima bolje radi.
Meni je lakše nekog tako da uputim, da ne lupa glavu dok mu neko ne odgovori, ili ne nađe temu, ili šta znam.

Za ostalo, pravila su jako jednostavna, samo ne žele ljudi da ih razumeju i istih se pridržavaju. Nema dalje.
Kada ima vremena, sednem, prekrstim teme, pošaljem obaveštenja... ali opet pravila su prosta Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License