----------------------------------- Malina Uto Feb 25, 2020 8:40 am Prihrana ----------------------------------- Kolege,kako zbrinuti biljke sa prihranom na 10 dana odsustva? Rasveta i co2 su mi na tajmerima a kako cu sa prihranom? Jedino sto mi pada na pamet da doziram unapred za te dane... ----------------------------------- Bombadil Uto Feb 25, 2020 9:34 am ----------------------------------- Uh, nikako unapred. Ostavi bez đubrenja taj period, ako ne postoji način da nastaviš sa dnevnim doziranjem kako si do sada radio, mislim da će manje štete biti ako ne đubriš, nego ako preteraš. ----------------------------------- Malina Uto Feb 25, 2020 12:32 pm ----------------------------------- Onda bih zemljace trebao malo da usporim metabolizam,svetlo,co2 za taj period da bi stagnacija bila neprimetna m? ----------------------------------- IVANRO Uto Feb 25, 2020 1:24 pm ----------------------------------- Zavisi od stabilnosti sistema. Koliko je sve staro, koliko u podlozi ima hrane itd. Ja recimo dodajem đubriva u tri doze pa kad idem na odmor sipam sve tri doze odjednom. Nikad se ništa nije desilo, kad se vratim nema algi nema problema. Ima situacija kad ništa ne doziram nedelju dana jer nisam promenio vodu npr i ništa se ne dešava. Dešavalo mi se i da sam smanjivao intenzitet svetla za recimo 30% kad idem na duže od 10 dana jer ne mogu da doziram za dve nedelje unapred jer bi to bilo previše i isto je odradilo posao. U suštini sve zavisi od tvog sistema ako je stabilan ne bi trebalo da bude problema ni sa malo manje ni sa malo više đubriva. Nekad kad sam dozirao dnevno sam upadao u mini probleme kad idem na duže, bilo je ili green spot alge ili neke čupave u zavisnosti da li je falilo nečega ili je bilo previše ali opet to su smešni problemi i to se reši jednim čišćenjem i menjanjem vode i to je bio akvarijum bez CO2 sa poprilično jakim svetlom pa je ta reakcija vrv bila povezana i sa činjenicom da nisam 7-10 dana dodavao easy carbo. Stabilan CO2 i svetlo, plus zdrav i zreo sistem i ne bi trebalo da imaš problema ni sa malo manje ni sa malo više đubriva za tako kratak period.