Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Priprema cokota ili korena vinove loze Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Dec 26, 2010 11:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neznam da li imate zaista toliku potrebu za pripremu cokota Question
Pre nego li krenete bilo sta da radite sa cokotom vinove loze, morate biti sigurni da cokot nije prskan pescisidima u zadnje dve do tri godine, u suprotnom rizikujete da potrujete ribice u akvarijumu.
Cokot mozete i nemorate oljustiti od kore. Zatim, cokot osusite u rerni ( bolja solucija bi bila da cokot ostoji par meseci i da se prirodnim putem osusi, ali posto je zima ... sta je tu je ), susenje mozete ponoviti par puta. Posto procenite da je cokot suv, isti potapate u vrelu vodu i kuvate u posoljenoj vodi ( saka do dve bilo koje soli ), kuvanje bi trebalo da traje nekih 20 do 30 minuta od vremena kada voda provri. U medjuvremenu pripremite drugu posudu sa hladnom vodom u kojem cete potopiti cokot direkno sa kuvanja. Iz prve tesko ce cokot potonuti ali je i moguce. Ako ne potone, cokot ponovo kuvate kao i prvi put stim sto sada nemate potrebe da stavljate so. Ponovicete ponovo potapanje u hladnoj vodi, stim sto nebacate onu vodu u kojoj se cokot kuvao, vec je ostavite sa strane u slucaju da cokot ne potone i da vam zatreba ponovo. Ako je cokot bio poprilicno suv trebao bi iz druge da potone. U svakom slucaju, proces Vrelo - Hladno ponavljate sve dok cokot ne potone.
Posto cokot potone, isti ostavite u nekoj posudi neka ostoji 10-tak dana, stim sto cete menjati vodu svaka dva dana zbog tanina koji ispusta ( ovo mozete i po potrebi sto zavisi od kolicine ispustanja tanina). Tanin nije otrovan pa ko voli moze malo i akvarijumsku vodu da oboji. U svakom slucaju ispustanje tanina ce se vremenom smanjiti kako budete menjali vodu u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 26, 2010 11:55 am Snimi Poruku Nazad na vrh

skip
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2010
Poruke: 356
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam spremio par grana tacno po uputstvu, grane su male prokuvao sam ih 10 puta da budem siguran stajale su mi u nekoj posudi 1 dan i nista nisu pustile dali mogu da ih ubacim???(pustile su braon boju samo u toku prokuvavanja)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
moniki
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2010
Poruke: 47
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Sre Jan 26, 2011 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas sam i ja htjeo da postavim isto pitanje! Posle skoro 2 dana u vodi (prije faze kuvanja) grana nije ispustila nikakvu boju! Da li da je ostavim u vodi dok ne pusti boju ili da kuvam! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jan 27, 2011 10:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kuvaj to po upustvu ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
moniki
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2010
Poruke: 47
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Pet Jan 28, 2011 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kuvao sam granu vinove loze oko 3 sata, pri kuvanju je ispustila boju! Potom sam je potopio u vodu i evo drugi dan ne ispusta boju, bas kao i prije kuvanja! Smile Ranije sam pripremao grane po 10ak dana i ni jednom mi se nije desilo ovo! Vjerovatno bih mogao da je stavim u akvarijum, ali ipak da pitam postoji li mogucnost da ispusti boju naknadno kad do sada nije!? Nije mi bas mali akvarijum (350l) da bih posle mijenjao vecinu vode. thank you Nikouro Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skip
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2010
Poruke: 356
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Feb 03, 2011 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedno pitanje kako da prokuvam vinovu lou koja je bogami povelika mozda 20*20cm???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
moniki
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2010
Poruke: 47
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Čet Feb 03, 2011 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam imao isti problem.... prvo jednu stranu kuvas, pa okrenes i onda drugu Smile duplo vise vremena ali i duplo vece zadovoljstvo posle!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skip
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2010
Poruke: 356
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Feb 03, 2011 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tako sam i ja zamisljao, hvala.....Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sgorankg
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2011
Poruke: 49
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Mar 31, 2011 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas sam nasao jedan panj vinove loze koji mi se ucinio zanimljivo za moj prvi akvarijum koji bi trebao da stigne za dan dva 75x40x40. Ja sam skinuo koru, ocistio trule delove... sad me zanima vase misljenje da li ce da izgleda lepo u AQ posto je malo veci oko 70cm .
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Mar 31, 2011 12:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

iskreno meni se ucini na prvi pogled kao telo coveka Very Happy ali salu na stranu meni nije bas nesto preterano lep jer je dosta masivan , meni ukus preferira panjeve koji su mnogo vise razgranati... zavisi od ukusa do ukusa. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Mar 31, 2011 1:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa pazi, sve zavisi od tvoje maste. Mozes malo da eksperimentises sa mahovinom, nanom .. ili vec sta ti padne napamet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sgorankg
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2011
Poruke: 49
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Mar 31, 2011 1:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko je bitno kuvanje panja, realno imam problem sa njegovom velicinom jer tesko da mogu da nadjem toliku posudu a i ako je nadjem... Da li postoji neki drugi nacin pripreme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Mar 31, 2011 1:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veoma. Kuvanjem se unistavaju sve moguce bakterije ili paraziti ... bolesti koje mozes uneti u akvarijum. To je izmedju ostalog ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sgorankg
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2011
Poruke: 49
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Mar 31, 2011 1:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemojte pogresno da me razumete , nisam akvarista(tek trebam da postanem Smile ) i neman nameru da se raspravljam, pametujem ili neso slicno ali mi nesto nije jasno oko tog unistavanja bakterija, bolesti ili vec cega. Zar nije pecenja na 100tinjak stepeni dovoljno da "pobije" sve zive mikroorganizme ? Zapravo i medicinska sterilizacija se obavlja izmecu 121 i 134 stepeni celzijusa?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crayfish :)
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Maj 2011
Poruke: 92
Lokacija: Beograd - Karaburma

PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2011 4:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Panj ti je po mom misljenju (iako je malko glomazan Wink )super za zadnji deo akvarijuma i kao sto nikouro rece igraj se malo sa biljkama , imas uputstva na forumu kako se vezuje mahovina za panj itd. srecno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Cokot vinove loze nikouro Ponuda 0 Čet Sep 17, 2020 8:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Panjevi vinove loze ljubee Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Apr 02, 2020 6:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Priprema veće grane za akvarijum Slepi_Putnik Početak u akvaristici 3 Čet Jan 23, 2020 11:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Priprema za predstojece praznike Lenji Lisac Razno 6 Ned Apr 15, 2018 10:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Baiyun Shan - azijski biotop - priprema Lenji Lisac Akvarijumi 5 Uto Sep 26, 2017 5:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License