Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Priprema rečnog šljunka za akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokusala sam da nadjem po forumu, ali ima toliko tema sa slicnim nazivom, da nisam mogla, tako da se izvinjavam sto se ponavljam.
Moje pitanje je, da li bi trebalo da ubacujemo so dok prokuvavamo sljunak za akvarijum ili ne, jel sam procitala negde da neki to rade? Prvo smo prosejali, pa ispirali vrucom, pa hladnom vodom, sve dok ona najveca stroka nije nestala i dok je voda bila vise manje cista. A sada prokuvavamo i zanima me da li je to dovoljno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 5:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja moj pesak samo proprao u ledenoj vodi par puta Smile Naravno da je kuvanje vise nego dovoljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj je bio toliko prljav da dok sam ga prala u vrucoj vodi, crna voda je isla... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni padala kisa pa sam ubrzao radnju Smile U sustini ne bi trebalo nista biti, ali sto vise isperes to se lakse iscisti voda, a ako ga prokuvas nema sta da ostane u njemu, mozes i kratko ispeci u sporetu ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, tako sam i mislila Smile Dodala sam malo soli i to bi bilo to... sledece nedelje cu da zasadim prve biljke Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadam se da si lepo isprala posle kuvanja u slanoj vodi, da ne bude, dzaba ste krecili! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahaha pa jos uvek kuvam jer nisam zadovoljna, uvek ispliva neka mala grancica ko zna odakle i onda se mesa, mesa, pa ponovo kuva, ispracu naravno ponovo nakon kuvanja Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I uvek ce nesto izaci Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene to nervira, kada bih mogla, cistila bih kamen po kamen Very Happy ali posto ne ide tako, onda....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ako imas vremena xD mada ce potrajati Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pon Apr 08, 2013 1:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I zanima me jos nesto, da li je dovoljno da stavimo samo ovaj sljunak sitnije granulacije ili bi trebali i ove kamencice preko? Nikako da se odlucimo jer ne znamo da li ce da se podize... Od riba koje bi 'rovale' bi tu bili samo muljari...

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pon Apr 08, 2013 1:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nije pesak da ga dizu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pon Apr 08, 2013 1:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nije, ali taj prvi sljunak varira, od 2-4 mm granulacije, i ne znam da li da stavim ove kamencice, neke sitnije, barem oko biljaka ili da ostavim samo ovaj najsitniji iz prve posude? I sto se tice ciscenja, sta je bolja varijanta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pon Apr 08, 2013 1:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj od 2-3 mm je idealan za rast biljaka. Sto se tice ciscenja crevo usisava i sa jednih i sa drugih Smile Ne znam na sta mislis ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pon Apr 08, 2013 1:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa tipa, ako ima puno ovih kamencica, vise necistoce moze da se zabija izmedju njih, odakle znam Very Happy ovo je prvi put da imam ovakvu podlogu Smile hvala u svakom slucaju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License