Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Priprema vode Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dragan Trnavac
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Čet Maj 13, 2010 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dakle interesuje me sledece. Hteo bi u jedno plasticno bure od nekih 150 litara da natankujem vodu za akvarijum da nemoram da vucem gomilu kanti po stanu. E sad interesuje me koliko voda moze biti u buretu a da ostane kako da kazem ispravna dakle da se nestvara zabokreina ili sta znam. Napominjem da bure nebi bilo izlozeno direktnom uticaju sunca. Takodje dali bi trebalo da u vodu dodam nesto od hemije ili da je samo tako ostavim. I jos nesto. Bure je bilo za kupus pa se malo oseti. Prao sam ga ali ima jos malo miris na kiseo kupus. Ima li neko ideju kako da ubijem ovaj miris ili bolje da kupim novo bure
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Maj 13, 2010 9:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 13, 2010 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ili bolje da nastavis da u njemu drzis kupus, a vodu sprovedi do akvarijuma crevom. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan Trnavac
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Čet Maj 13, 2010 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne koristim cesmusu posto je voda u kikindi uzas zuti se samo tako. Vucem vodu sa gradske cesme tu se filtrira i ta je da kazem normalna
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 14, 2010 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh, nisam znao da je tako nezgodna situacija.
Sto se tice vremena koje ta voda moze da provede u buretu, nije bas dugo, ali ces ga produziti ako stavis rasprsivac vezan za vazdusnu pumpu na dno bureta. Ako je to neizvodljivo, mozes povremeno da sipas manju kolicinu vodonik peroksida (obican hidrogen, nikako ona emulzija) i promesas. Alternativa je minimalna kolicina hlorovodonicne kiseline, ali vodi racuna o pH vrednosti pre sipanja u akvarijum.
Sto ne probas da filtriras cesmovacu preko aktiviranog uglja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma i kod mene voda zuta kad je sipas u akvarijum jedva vidis zadnje staklo akvarijuma ali za 1 dan voda se iscisti skroz i bude cista ali zato moram odma posle toga da cistim filtere jel se skroz zaprljaju sve se to zuto skupi u filteru na mrezicama a i bio filter imao sam najgornji sloj perlon vatu ona bude prvljava sva zuta a kad je perem iz nje ko da zemlja ispada, treba mi 20 minuta da je dobro operem i da iz nje kad je stisnem ide normalna voda a ne neka zuta.
Sad sam stavio najprvi sloj (na vrhu u bio filteru) neki sundjer ja ga otsekao od kreveta Laughing Laughing i sad mi mnogo lakse njega oprati nego perlon vatu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Sep 08, 2010 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanima me da li se kao zamena za RO vodu, može upotrebiti demi(demineralizovana) voda, koja ima da se kupi u prodavnici?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Sep 08, 2010 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa pogledaj na etiketi dal ima jos nekih primesa ali cisto sumnjam da mozes apsolutno cistu vodu da nadjes, tj cist H2O... A sto ti je frka za RO vodu? kad imas cesmu Smile - najcistija voda Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Sep 08, 2010 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne piše na etiketi, samo piše da je za pegle, akumulatore i automobile Smile

Pa nemam RO vodu jer nemam RO uređaj, a niko u blizini ne prodaje RO vodu. Ali zato ima u prodaji demineralizovana voda i ima destilovana voda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Sep 08, 2010 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je za pegle i akumulatore mozda je to isto destilovana voda... jer koliko ja znam o reverznoj osmozi, tu se svi molekuli i joni uklanjaju, a akumulatoru su potrebni joni, tj kat joni i anjoni, pa zato zakljucujem da je to mozda destilat, mozda sam sad i lupio pa osto ziv al ajde... ko se bolje razume neka kaze.
Al ja sam te pitao zasta ti treba RO voda? Zasto nemozes obicnu da koristis? Imam jedan dobar filter koji ne koristim, ali nije RO, ali preciscava vodu perfektno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 08, 2010 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze, samo je pitanje koliko se isplati na duze staze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Sep 09, 2010 12:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja ljudi stavljam vodu u omanje bure ostavim da ostoji dva dana i sipam je u akvarijum to radim zbog hlora
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Sep 09, 2010 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fricky`88 ::
Ako je za pegle i akumulatore mozda je to isto destilovana voda... jer koliko ja znam o reverznoj osmozi, tu se svi molekuli i joni uklanjaju, a akumulatoru su potrebni joni, tj kat joni i anjoni, pa zato zakljucujem da je to mozda destilat, mozda sam sad i lupio pa osto ziv al ajde... ko se bolje razume neka kaze.
Al ja sam te pitao zasta ti treba RO voda? Zasto nemozes obicnu da koristis? Imam jedan dobar filter koji ne koristim, ali nije RO, ali preciscava vodu perfektno...


Pa za akvarijum mi treba. Smile
Ne misliš da ću da se kupam u destilovanoj vodi. Laughing

A kakav filter imaš? Tj. na kom principu prečišćava vodu, kakve uloške ima u sebi?

Stefan062 ::
Citat:
ja ljudi stavljam vodu u omanje bure ostavim da ostoji dva dana i sipam je u akvarijum to radim zbog hlora



Ja ako ostavim ovu moju česmušu u bure dva dana, mogu žabe iz nje da vadim. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Priprema veće grane za akvarijum Slepi_Putnik Početak u akvaristici 3 Čet Jan 23, 2020 11:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Losi parametri vode..Molim savet DraganNikolic Početak u akvaristici 4 Ned Okt 06, 2019 10:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY preciscavanje vode Doksas Uradi Sam (DIY) 55 Pon Apr 15, 2019 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License