Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prirodni lekovi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dali neko mozda zna neki prirodni lek za lecenje ribica? Jer mora da postoji neki sigurno... ja sam se razmisljao da isprobam jedan jer sam 70% siguran da bi ispeo, a to je pcelinji propolis. Ako neko cuva pcele zna sta je to, ili moze da progugla... inace propolis moze da se razredjuje sa vodom, zato i mislim da moze u akvarijum da se koristi, a inace je najbolji prirodni antibiotik, antiseptik, antimikotik i ima antivirusno dejstvo...ima jos neko sigirno koje nisam pomenuo...inace ga ja koristim stalno, dobar je za jacanje imuniteta dobar je za sluzokozu (sto je bitno kod ribica), a i za zarastanje rana...
Kontam, ako za coveka za lecenje grla se koristi 30kapi u malo vode, 3 puta na dan, onda u aq moze da se stavi 10, 20... mora da probam sa jednom od mladji gupike...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 8:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali izdvoj ribu zasebno pa je tretiraj. Ne verujem da ce se propolis dopasti korisnim bakterijama u filteru! Laughing
Inace i ja koristim propolis vec duze vreme, i tucem se sa koksaki virusom, za sad uspesno! Bravo ojha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa naravno da bi je izdvojio, nisam lud Smile a sto se tice bakterija ja mislim da ih nebi unistio jer se i koristi na nekim delovima tela gde postoje korisne bakterije da bi suzbio gljivice... kakav ti je pa to virus? da nije ebola Smile hahaha... jedino sto moze da smeta je taj etanol u kome je propolis rastvoren, a inace propolis moze i da se ubaci kao prah kad se sastruze iz kosnice...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vedad
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2011
Poruke: 38
Lokacija: Pljevlja CRNA GORA

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ga koristio pri pravljenju hrane stavljo sam ga u nju.i ribice su je jele bez problema.nije im se nista desilo.tako da mozes bez problem da ga koristis
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj lek cemo da ispitamo, a dali je neko zna za neki drugi lek? Moze i neispitani kao ovaj pa da isprobamo...mozda je neki prirodni lek i bolji nego kupovni, a i zasto ne bismo prosli jeftinije...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedini prirodni lek koji sam koristio i koji je provereno pomagao kod pojedinih bakterijskih infekcija je so.
Izvadis vodu iz akvarijuma u neku casu-teglu i posolis. Obolelu ribu izvadis iz akvarijuma i drzis je nekoliko minuta i vracas je u ak. Postupak se ponavlja nekoliko puta.
Naravno treba napomenuti da ne trpe sve ribe so. Ja sam to radio sa zivorotkama i pomagalo je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemora da znaci, ima puno prirodnih lekova koje koristimo mi, a isto tako i zivotinje, dal to bili cajevi ili razne trave... mnoge zivotinje znaju koju biljku treba da pojede da bi mu.bilo bolje... to sam puno puta video kod psa... tako da jedino treba da se isproba...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Jan 27, 2015 7:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam vise za to kupiti lek, dozirati po uputstvu, a pre svega prevencija, da ne dodje do bolesti.
Redovno odrzavajte svoje akvarijume, hranite ribe proverenom hranom, izlazite ih sto manje stresu, i svedite rizik od oboljevanja na najmanju mogucu meru.
Ako i dodje do necega, leciti proverenim sredstvima za datu bolest, posle tretmana zamena 50% vode i ubacivanje aktivnog uglja u filter da pokupi ostatke leka.
Nema potrebe izmisljati toplu vodu. Ne isplati se rizikovati. Pogotovu ljudima koji imaju neke osetljivije i skuplje vrste riba u svojim akvarijumima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Moj prvi prirodni akvarijum Danijel-CH Akvarijumi 33 Ned Okt 13, 2013 12:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prirodni akvarijum Anboy Razno 5 Ned Okt 06, 2013 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka prirodni kamen goran-sofija Početak u akvaristici 2 Ned Nov 11, 2012 7:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Chist prirodni vosak Vlada991 Ribe 0 Ned Okt 09, 2011 5:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prirodni pesak za aq... :) Vlada991 Podloga 3 Pet Avg 12, 2011 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License