----------------------------------- Looniz Pon Feb 18, 2013 9:59 pm Pritisak vazduha u sundjer filteru ----------------------------------- Imao bih jedno pitanje, mozda pomalo glupo, ali mi ne da mira :roll: Imam sundjer filter, prikazan na fotkama nize: http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_56717379_51iDUkTn1mL._SY450_.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_113434760_Bio-Sponge%20Filter%20XY-2821_03.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_56717381_Bio-Sponge%20Filter%20XY-2821_04.jpg i pumpu za vazduh, kojoj ne znam parametre, osim toga da je champion, sa jednim izlazom: http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_64819868_pumpa%20za%20vazduh.jpg Evo i linka, gde je prikazan filter u funkciji: [url=http://youtu.be/kUYxThxG5_k]Klikni ovde E sad moje pitanje, da li filter radi sa dovoljno vazduha sa pumpe, sudeci po mehuricima meni je nekako kilavo.. Da li uopste filter vrsi svoju funkciju i dali bi trebao mlaz koji gore izlazi biti veci? Opet da napomenem, ovo je moje pocetnicko pitanje, prvi put se srecem sa ovakvim filterom bez rasprsivaca, a i sa drugim se nisam sretao ali je nekako sve logicnije 8) Ne zamerite na pocetnickom pitanju :wink: ----------------------------------- flopsky Pon Feb 18, 2013 10:10 pm ----------------------------------- postavi izlaz cevi iznad povrsine vode i videces koliko jako izbacuje vodu ----------------------------------- Looniz Pon Feb 18, 2013 10:15 pm ----------------------------------- probao sam i to, i nije ensto bas jako, opet, mozda ja tako mislim.. Ja nekako gledam kako jako unutrasnji atman F302 siba, pa mi se cini da je ovaj slab, a mozda je bas kako treba. Kako se tebi cini ova u bodi, dali je mlaz ok ili nije? :) ----------------------------------- Looniz Pon Feb 18, 2013 10:16 pm ----------------------------------- boze koliko gresaka, kucam u mraku, jos da tatstatura nije sa rasvetom dugmica ne znam sta bih radio :) ----------------------------------- carpforever Pon Feb 18, 2013 10:28 pm ----------------------------------- nemoj uporedjivati filter koji ima motornu glavu i filter sundjer .Oni su tako projektovani i cak i veci modeli rade slicnom snagom.Pustio sam u rad dosta komada tako da je ovaj tvoj ok. ----------------------------------- Looniz Pon Feb 18, 2013 10:33 pm ----------------------------------- Upravo ono sto sam i trazio, neki odgovor iz iskustva! Hvala Flopsky i Carp! ----------------------------------- polke Pon Feb 18, 2013 10:40 pm ----------------------------------- Koliko ja vidim po biljkama, ima sasvim dovoljno protoka... ----------------------------------- jovica Pon Feb 18, 2013 10:42 pm ----------------------------------- Ok je ovo tvoje, a i sa pogonom na vazdusnu pumpu ne mozes da ocekujes neki veliki protok. Imas i ovaj atman i sundjer filter na nekih 40ak l akvarijuma ako se ne varam ovako na prvu, dobro je. Ja imam slicnu kombinaciju i zadovoljan sam. Ubacio sam od skora i jedan korner filter. :bravo: ----------------------------------- nesha barajevac Pon Feb 18, 2013 10:48 pm ----------------------------------- Ne mogu da vidim snimak jer mi je telefon krš, ali sa ovom pumpom i filterom bi trebalo biti ok. U principu što su mehurići sitniji i što ih više ima to je mlaz jači. Takođe, izlazna cev treba da stoji strogo vertikalno. ----------------------------------- Looniz Uto Feb 19, 2013 10:43 am ----------------------------------- Hvala svima, sad sam mirniji, mislio sam da nema vajde pa da ga vadim iz akvarijuma da dzabe ne zauzima mesto :) ----------------------------------- Looniz Sre Feb 20, 2013 12:15 pm ----------------------------------- Kad sam vec ovde otvorio temu o filterima, jedno blic pitanje :D Da li mi onda treba atmanova pumpa ili bi ovaj sundjer filter vrsio ok filtraciju 40 lit vode? Ona mi samo pravi pometnju u akvarijumu, cudo kako razbore i plivaju u gornjem delu akvarijuma :) ----------------------------------- carpforever Sre Feb 20, 2013 3:28 pm ----------------------------------- sa nekim umerenim brojem riba i koje ne prljaju previse (kao japanke) Da ----------------------------------- Looniz Sre Feb 20, 2013 4:59 pm ----------------------------------- Hvala Carp! Japanki nemam, a od nje je sve pocelo, kada je moja keva donela mojoj cerci japanku u kesi :) Ona je posle nedelju dana poklonjena dalje, a ja poceo sa akvaristikom :) Imam 2 gupyke, 5 razbora, 8 neonki, 2 zebrice, 1 anc, 1 kori. Mislim da to nije maksimum sudeci po izboru riba, jer neonke su male i ne prljaju mnogo, razbore su isto male ( imam one koje ne rastu mnogo, malo im je jaca bakarna boja, ne znam kako se zovu). Ja bih dodao jos nekoliko ribica ali kasnije.. ----------------------------------- Looniz Sre Feb 20, 2013 5:00 pm ----------------------------------- A na to kasnije mislim kad se sundjer filter malo formira, t.j. nasele korisne bakterije. On je postavljen skoro, od starta akvarijuma je filter pumpa, koju bih tek kasnije i izbacio. ----------------------------------- Looniz Sre Feb 20, 2013 5:41 pm ----------------------------------- A jos jedna zamisao, takodje sa izbacivanjem filter pumpe i ubacivanjem jednog korner filtera, koji bi radio u paru sa sundjer filterom.. Mozda je to bolja varijanta i ne raszmisljati o broju riba? :) ----------------------------------- carpforever Sre Feb 20, 2013 6:27 pm ----------------------------------- ti mozes i tu filter pumpu da adaptiras i da deo sundjera izvadis a ubacis raznog filter materijala ----------------------------------- Looniz Sre Feb 20, 2013 6:37 pm ----------------------------------- To sam radio, ali vise od 3-4 ker. prstena ne moze da stane, a malo mesta ima inace za filter materijal, gurao sam vatu i t.d., ali brzo se prljalo.. A ja bih da izbegnem vtlog od pumpe, da voda bude mirnija :) ----------------------------------- Looniz Sre Feb 20, 2013 6:38 pm ----------------------------------- a opet za spoljasnji stakleni nemam mesta :( ----------------------------------- nesa69 Sre Feb 20, 2013 11:09 pm ----------------------------------- A da staviš onda neki manji knister filter. ----------------------------------- Looniz Pet Feb 22, 2013 12:22 am ----------------------------------- kanister je vec investicija.. Evo drugi dan kako sam iskljucio atman pumpu i ostavio akvarijum samo na sundjer filteru, voda kristalno cista, verujem da su i parametri u normali..