Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prljavo kamenje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Vlada.S.
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2013
Poruke: 37
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam u akvarijumu belo kamenje koje je izmedju redova posuto crnim,branokastim,plavicastim.Problem mi je to sto se hvata na belo kamenje prljavstina zuckaste boje,ako neko zna kako se to skida kako se neutralise ili kako se unistava,neka pomogne,unapred hvala!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 10:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 3:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzrok svakog tvojg pitanja je vezan za "sigurica savete" tvog prodavca. Imas problem sa algama, imas problem sa losom podlogom, imas problem sa pogresnom dekoracijom u akvarijumu, pogresnim izborom biljaka, svetla i ko zna sta jos.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 9:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kratko i jasno !da bi resio problem moras prvo naci uzrok problema !a sale ti je lepo rekao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada.S.
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2013
Poruke: 37
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo malo da razjasnimo,ja sam samo svetlo stavio na osnovu prodavca gde kupujem,sve ostalo sam je pogresio,sto nisam stavio hranljivu podlogu,ili pogresio dekoraciju,zato sam pitao vas da mi pomognete ako zelite jer nemam samo ja poverenja u ljude sa foruma nego svi oni koji su na forumu,a uostalom zasto bih se uclanjivao ako nisam video da se daju pametni i korisni saveti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sinisa.84
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 36
Lokacija: sremska mitrovica

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 1:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam imao taj problem ali sam ga smanjio da nekazem skroz resio jel sad se pojavi tek koji tamniji kamencic
Poboljsao sam cirkulaciju I smanjio foto period I od dada je sve super Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
avram
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2012
Poruke: 26

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre svega imas problem sa svetlom.A dekoracija je tvoja stvar.Pocni sto vise da citas teme po forumu i sam ces shvatiti gde gresis i sta treba da uradis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vlada.S.
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2013
Poruke: 37
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Proba
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 146
Lokacija: Beograd-Borča

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sale nisi se promenio od kako si otisao u te Amerike... I dalje bijes, pa pitas sta je bilo... Very Happy
Druze, jeste ti receno na grub nacin, ali sto pre shvatis znacaj, pre ces se resiti ovog i buducih problema.
Pre svega, prodavac ce da ti uvali sve sto moze, uz mnogo razloga u koje ti kao pocetnik, moras da poverujes, jer je on iskusan i u akvaristici i u trgovini.
U vezi onog sto si pitao: pretpostavljam da imas jako svetlo, a belo kamenje ima jaku refleksiju i zgodno je za prljanje i skupljanje algi. Kamenje ces ocistiti tako sto ces ga otkuvati, izribati, zameniti novim... A kako ces to izvesti, to je tvoj problem, jer nije jednostavno pokupiti gornji sloj podloge, a ne uzburkati dno, a sa njim i jos mnogo necistoca uneti u akvarijumsku vodu. Zbog toga je za neke stvari bolje delovati preventivno. Vodi racuna sta i koliko ubacujes u AQ, pa ce biti manje problema.
Jedan generalni savet:
Ako nisi ovde da provociras, nego stvarno zelis pomoc, u svakom postu, uz pitanje, napisi i osnovne podatke o svom AQ, poput: filtracija, rasveta, podloga, zivi svet, podloga, prihrana, nacin odrzavanja higijene..., kako bi oni koji hoce da ti pomognu, znali odakle da krenu.
I jos nesto:
Registrovan si 15.02.2013. (danas je 16.02.2013.), a vec imas 25 postova. Pa Sunce mu poljubim, citaj malo vise, a manje pricaj (pisi).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada.S.
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2013
Poruke: 37
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E hvala ti na savetima,ovo mi je trebalo da mi neko kaze da znm sta trebam da radim u vezi aq i u vezi foruma,jos jednom hvala!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 5:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sale se bas iznervirao, izgleda je zaboravio svoje pocetke. Necu da branim Vladu stvarno je veseo kao petlic i ima sve predispozicije da akvaristiku batali za dva tri meseca. Sa druge strane i vi mu nimalo ne pomazete. Mene zanima zasto mu je svetlo slabo? Mozda je slabo za kubu ali nije slabo za anubije mahovine mikrozorume i verovatno mnogo vrsta kripti, pored njih tu bi rasli i bakopa i sagitarija, tenelus ma necu da nabrajam sta bi tu sve moglo da raste, Ne bi bilo u formi kao kad dodajes CO2 ali bi sigurno moglo da izgleda lepo. Sto se kamencica tice imas verovatno malo braon alge koja je jos uocljivija zbog bele podloge. Nestace to vremenom ako se akvarijum dobro zaciklira. Hranjiva podloga ti nije nazamenjiva ima nacina i kasnije da je obogatis ali si sada na pocetku pa ti je najlakse da sve to izvadis i da je stavis ako si ubedjen da bez toga ne mozes. Svasta ces ovde procitati i svakakvih cemo ti saveta dati ali dok sam ne probas i ne nadjes resenje za svoje probleme dzaba cemo mi kucati po tastaturama, nervirati se i medjusobno raspravljati...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ne znam da li trebam da stavim milion smajlija kao npr. sto radi autor ove teme (MENJAJ TO VLADO) ili mozda trebam da napisem post u 12:01, pa onda da napisem u 12:15 "jel si uradio kako sam ti rekao Smile Smile Smile Smile Smile Smile" , zatim u 12:38 "pozivam sve koji imaju slican ili isti problem, sve prolaznike neprolaznike i ostale dobre i lose ljude da ucine isto", itd itd

http://www.akvarijum.org/forum.....13473.html

Elem, ako se pogleda moj post on je samo precizan i ne mogu da verujem da je samo Gotika skapirao poentu, Proba takodje s tim sto je imao vise vremena od mene koji sam juce radio i trudio se da sa telefona odgovorim na mnogobrojna pitanja.
Sada imam mnogo vise vremena pa cu krenuti redom:
Problem sa braon kamencicima je problem sa braon algom. Uzrok nedovoljno cikliran akvarijum, slabo osvetljenje i jos neke stvari vezane za hemizam. Akvarijum ne znam koliko je star jer nigde nije navedeno, ali je ocigledno da je svetlo slabo jer je na donjoj granici. Ako se pogleda Vladina tema, naravno ukoliko se pazljivije cita, a ne sa razlogom da bi se ubelezila jos jedna poruka, primetice se da decko izrazava zelju za biljkama koje nisu zelene. Kako plave biljke ne postoje, vodjen sam mislju da podrazumeva crvene, jel, koje nece rasti jer je svetlo na minimumu minimuma i opet dolazimo na isto - slabo svetlo 0,35w/l. Druga stvar, pitanje je i koje su cevi u pitanju. Mislim da sam tezu o svetlu zavrsio.
**Vlado, iscitaj delove u kojima se govori o svetlu. Probaj da utvrdis prvo sta imas od svetla, onda citaj u delu o biljkama sta koja biljka zahteva i koju bi zeleo da drzis i shodno tome menjaj nesto. Slabo-neslabo, nema kraja. Svetlo je kompleksna stvar kao i sama akvaristika. Tvoje je na donjoj granici, ma rekao bih i ispod i svakako se time treba pozabaviti.
Podloga, kamencici. Milion clanova se javlja sa pitanjima "zasto mi propada ovo ili ono, imam sera florena, preko kvarc, dodajem ovo i ono, svetlo 1,5w /l, pa opet propada. Ovde imamo samo kamencice, sta god ovo znacilo: "Imam u akvarijumu belo kamenje koje je izmedju redova posuto crnim,branokastim,plavicastim". Ocigledna je greska i u vezi sa podlogom.
**Vlado, odaberi podlogu za koju mislis da ce ti najvise odgovarati. Imas milion tema o tome, imas ljude koji se profesionalno bave biljkama, upitas za savet i preko PP, siguran sam da ce pomoci. Shodno finansijskim mogucnostima opredeli se za jednu od podloga, kupovnu uvoznu ili zemlju za cvece koju mnogi koriste. Dalji tok je tralala - mrezica za komarce ili ne, zatim kvarcni pesak odredjenje granulacije (ne kamencici) i onda si dobar sto se podloge tice.
Proba ::
Ako nisi ovde da provociras, nego stvarno zelis pomoc, u svakom postu, uz pitanje, napisi i osnovne podatke o svom AQ, poput: filtracija, rasveta, podloga, zivi svet, podloga, prihrana, nacin odrzavanja higijene..., kako bi oni koji hoce da ti pomognu, znali odakle da krenu.
I jos nesto:
Registrovan si 15.02.2013. (danas je 16.02.2013.), a vec imas 25 postova. Pa Sunce mu poljubim, citaj malo vise, a manje pricaj (pisi).

Na kraju se opet vracam na pocetak, smnaji dozivljaj, manje pisi - vise citaj. Ako ces na ovaj nacin shvatiti dobronamernost moje poruke izvoli sve smajlije ovoga sveta Smile Very Happy Wink :* xD i ne znam sta jos.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kamenje za akvarijum - DA ili NE ? uki01 Podloga 7 Uto Feb 04, 2020 11:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skejpersko kamenje HORUS Akvarijumi 1 Ned Nov 03, 2019 10:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kamenje u morskoj Peku Morska Akvaristika 3 Sub Jun 22, 2019 12:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem kamenje Dule.lb Arhiva Malih Oglasa 5 Sub Jan 19, 2019 7:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Kamenje za akvarijume HORUS Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Apr 09, 2018 4:45 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License