----------------------------------- lecicso Sre Apr 25, 2018 7:59 pm Problem Alge ----------------------------------- Dobar dan. Unapred svima hvala za pomoc,savet. Imam akvarijum skoro dve godine. Prvo je bio akvarijum od 30l. Sada (pre 5meseci) imam akvarijum od 80l. Za osvetljenje omam atmanovu armaturu sa RED neonkom 15w. Filtracija mi je dupli korner filter na vazduh. I atmanova protocna pumpa samo sa sundjerom koji cistim nedeljno kao i filter. Pre mesec dana pocele su alge da mi se pojavljuju. Prvo u malim grupicama braon alga na podlozi. A sada kad sam dosao sa terena vidim da je celo dno prekriveno braon sa zelenim u sredini. Inace po dve nedelje me nema kuci i mojina sam izporcirao hranu i rekao da ih hrane svako jutro u 8h. Akvarijum ima sunceve svetlosti 2h dnevno. Ujutro kad svane pa do nekih 7h ali tu mi je stojao i stari akvarijum i sada novi. A ovo je prvi put da se alge pojavljuju. Ima li neko preporuku jer praznjenjem ajvarijuma i pranjem nisam uspeo resiti. Menjam vodu svake dve nedelje. Ribice se sve ponasaju normalno. Hvala unapred. Ako treba neka jos informacija saljem . Samo ne bi da mi jos ribice pocnu ginuti. Leti hladim vodu sa dva coolera od racunara i odravam je na nekih 22-23 stepena . Kao i zimi. Jedina razlika leti i zimi je sti protocna pumpa leti stoji naopacke da vodu sa povrsine(hladjenu) salje prema dnu. Ali to tek posle 28 stepeni par dana nocne temperature okrecem. Hvala unapred.