Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem Gupi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
schnauzer
Akvarista



Registrovan: 24 Apr 2010
Poruke: 52
Lokacija: Avala

PorukaPoslao: Sub Jun 26, 2010 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

AQ 60l ima biljaka ima oko 30ak ribica molike, zebrice tetre gupike cistaci itd... medjutim desilo mi se to da jednostavno muzijak gupija se smirio ne jurca i nekoristi ledjno i trbusna peraja nego samo repno peraje i samo toliko da se odrzava. to mi se isto desilo sa zenkicom i uginula je, a pritom je jako mrsav, svi ostali muzijaci jurcaju za zenkama i stalno se jure a ovaj jadnicaj pojuri tako pa stane i nista, da li je moguce da je dobio batine od cistaca posto se nesto stalno kace ili je neki drugi problem? molim vas pomazite?

Image

Evo ovako izgleda inace je u mrestilici sad jer sam ja mislila da nemoze da jede od tetri posto su prozdrljive...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jun 26, 2010 1:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Jun 26, 2010 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako po slici vidim da je stomak uvucen i da je rep malo rascupan al bas neku specificnu bolest ne vidim. Nego mi samo to reci kolko je star ovaj muzjak?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
schnauzer
Akvarista



Registrovan: 24 Apr 2010
Poruke: 52
Lokacija: Avala

PorukaPoslao: Sub Jun 26, 2010 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemam pojma ja sam ga kupila u aprilu i dosta je porastao a rep mu se iscepao dok je jurio za zenkom koja je se mrestila i ja nju izvadim odmah napolje misleci da tako treba i onda umesto da je ostavim u mrestilici nekoliko dana da povrati snagu muzijaci odmah krenuli da je jure i ugine mi... tad mu se iscepao rei nikako da krene da zarasta, svim ostalo je rep zarastao jedino njemu ne...tako da tacnu starost ne znam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
tasa13
Akvarista



Registrovan: 03 Apr 2010
Poruke: 254
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Sub Jun 26, 2010 2:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pogledaj mu krljust.......posto se ne vidi baslepo na slici.....mozdaa imas isti problem kao sto sam ja imala....posto su bili isti simptomi.....msm verovatno nije..posto mu nije naduven stomak al sve jedno da proverimo.....da li mu je krljust kao ""nakostresena"""..... :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Jun 26, 2010 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za stomak koji je povucen unutra sam samo to nasao da ima upalu stomaka i da se time smanjuje apetit dok na kraju uopste ne jede. Treba ga staviti u poseban akv i nekoliko dana uopste ne dati da jede (svaki 3-4 dan menjati 1/3 vode). Posle treba dati sitne zive hrane kao sto je artemia ili daphnia, da malo iscisti stomak pa ondak polagano davati druge vrste hrane. Jako se nadam da ce sve to izdrzati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Sub Jun 26, 2010 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nema mu pomoci...ima tuberkulozu...
makni ga iz ovog aq dok nije zarazio i druge ribice !!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Jun 26, 2010 2:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nije to virema to bi se videlo vec ovako sa slike. Po stomaku mislim da ima upalu creva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Jun 26, 2010 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da je tuberkoloza ima bi jace simptome pre nego sto zalegne, male ranice ili neke izrasline nije to tuberkoloza al za svaki slucaj stavi posebno tu ribicu da ipak ne todje do nekih vecih problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
schnauzer
Akvarista



Registrovan: 24 Apr 2010
Poruke: 52
Lokacija: Avala

PorukaPoslao: Sub Jun 26, 2010 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

primetila sam sad neke crvene tackice na repu..
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Jun 26, 2010 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmi tu ribicu i stavi posebno i u tu vodu stavi 2% soli i nemoj dati da jede nekoliko dana kao sto sam malopre napisao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Sub Jun 26, 2010 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

drzim aq 11 god ...i to gupike !!!
desavalo mi se da imam preko 80gupika i kad jedna oboli kao sto je ova sa slike ............onda se sa svakom pozdravim Wink
zao mi je ali ovoj lijeka nema Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Jun 26, 2010 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja uvek pokusavam da se izborim sa bolestima i uvek dajem sanse 50%-50% il uspe il ne. Al nikad ne dizem ruke od bolesne ribice samo ako je stvarno jako prevladava bolest ondak im smanjim muke. Kod mene nada umire zadnje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Sub Jun 26, 2010 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

govorim ti iz iskustva !!!
3 puta mi se desavalo da imam preko 80 ribica u aq i svaka ugine i ima iste simptome kao ova na slici Sad
citao sam da je bolest neizleciva
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
schnauzer
Akvarista



Registrovan: 24 Apr 2010
Poruke: 52
Lokacija: Avala

PorukaPoslao: Sub Jun 26, 2010 3:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uradila sam kako deak kaze ne mogu da verujem da 2 ribice uginu za 10 dana a sve ostale zive i zdrave vitlaju po aq vec tri meseca, kako su to dobile? ne izlecive bolesti se ne dobijaju tek tako to makar znam... veterinar sam, pokusacu da cu mu priliku ako ne uspem sta da radim malo mi je glupo da stancujem ribice u wc solju!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Sub Jun 26, 2010 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dzaba ako si veterinar...i meni je otac veterinar evo 35 god ali ribicama nema pomoci...sipao sam streptomicin i sinamicin, to je neke jade pomoglo dje su malo duze zivjele...ali kad jedna ugine ona se raspada u aq i tako se zaraze druge ribice....
nikad necu znati zbog cega je,neko je govorio da je to aq pun amonijaka a ja ga usisavam svako 8-9 dana i mijenjam 1/3 vode ...znaci ni to nije problem ... ...ali Sad Sad Sad Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Gupi gari1809 Tražnja 0 Pet Feb 23, 2024 3:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ostala gupi bez repa, krivac? Maridza Ribe 4 Čet Jun 15, 2023 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License