Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 problem platika i japanka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ng.mimi
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 8
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Dec 08, 2012 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Ja sam novi član foruma, Miroslav iz Novog Sada.
Naime, bavim se akvaristikom oko 2 godine i dosad nisam imao nikakvih problema sto se tiče bolesti riba.
Jedna platika je u problemu, na glavi se pojavila neka izraslina, nalik nekoj cisti, bele boje. Slabije pliva , uglavnom se drži dna, a sa japankom je problem takođe slična izraslina na repu, ali je ponašanje relativno normalno.
Pre nekih nedelju dana imao sam "katastrofu" u akvarijumu kada mi je uginuo porod platika i dve odrasle jedinke platika i 4 neonke. Problem je bio u novom filteru koji je izgleda bio spojen običnim silikonom pa verujem da je to prozrokovalo pomor. Kada sam primetio problem odmah sam raskačio filter i jedno dva tri dana non stop menjao po trecinu vode kako bi eliminisao silikon rastvoren u vodi. Verujem da su neonke uginule od menjanja vode. Velike ribe u akvarijumu ( dva ancistrusa, koridoras i japanka) sve vreme su se ponasale normalno.
Interesuje me da li ove izrasline predstavljaju neku "zakasnelu" reakciju na ta dešavanja u akvarijumu uproteklih nedelju dana.

akvarijum je dimenzija 50x29x29
spoljni filter (4 komore, trenutno u njemu vata i kamenčići) 35x12x29
2 ancistrusa
2 koridorasa
3 neonke
4 platike
1 japanka
temperatura 24-25 stepeni
filter radi non-stop (rasklopljen je i ponovo sastavljen silikonom namenjenim za akvarijume)
postoje i biljke Hygrophila polysperma, i jedna ne znam kako se zove. Biljke su tu skoro godinu dana pa mislim da one nisu problem.
Molio bi za savet, trenutno ne mogu ubaciti slike, problem sa telefonom. Probacu kasnije.
Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 08, 2012 3:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

scalar 3
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 260
Lokacija: Priboj

PorukaPoslao: Sub Dec 08, 2012 3:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljke nisu problem.Ne bih znao reći koja je ovo bolest ali sigurno znam da je uzrok previše riba u akvarijumu.Japanke su ribe koje se koriste u baštenska jezera a ujedno ona ne voli visoke temperature.Znači savetujem ti da izbaciš japanku i smanjiš broj riba jer ako to ne uradiš doći će do trovanja amonijakom.Mislim kada se sve sagleda u akvarijumu je kao u ribljoj čorbi.Koji si silikon koristio?Koliko znam ako si koristio onaj za akvarijume ne bi trebalo da dođe do tog trovanja.Takođe ako si iz filtera izbacio svu staru masu a dodao novu onda si akvarijum ostavio bez korisnih bakterija.


Poslednji izmenio scalar 3 dana Sub Dec 08, 2012 3:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ng.mimi
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 8
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Dec 08, 2012 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Japanka je tu jedno dve godine, a nemam gde da je udomim. Planiram da se preorjentišem na kraljevske neonke.
Filter je bio lepljen verovatno obicnim (sanitarnim) silikonom, ali sam ga ja rastavio i prelepio siliknom za akvarijume.
Da li je moguće da su ostali tragovi od prvobitnog silikona koji sad šteti ribama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
scalar 3
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 260
Lokacija: Priboj

PorukaPoslao: Sub Dec 08, 2012 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguće.Ja bih krenuo ispočetka ali ipak sačekaj iskusnije članove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sub Dec 08, 2012 4:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako se silikon dovoljno sušio to sigurno nije problem. Barem 50 % akvarijuma u ovoj državi je zalepljeno " običnim" silikonom. Čime su lepljeni akvarijumi pre 40-50 godina, kada specijalni silikon nije ni postojao? Kako si menjao filter? Jesi menjao i filter masu ili si ostavio staru?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ng.mimi
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 8
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Dec 08, 2012 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Promenio filter masu. Mislio sam da je manje zlo nego da ostanu tragovi silikona.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ng.mimi
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 8
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Dec 08, 2012 4:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK, znači ostaje mi samo da čekam da se stanje stabilizuje.
Hvala svima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sub Dec 08, 2012 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U filter masi ( sunđer, vata, kugle itd) se nalaze bakterije koje razgrađuju nepoželjne materije iz vode. Bez toga filter ti je nula.
Pitanje je šta sada raditi, ribe su ti dobile neke bakterije ili gljivice ili neko trovanje. Tu baš nisam vičan tako da će neko drugi da ti pomogne
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Sub Dec 08, 2012 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne verujem da je silikon napravio problem. Svakako nisi trebao ispirati filter masu, ali ako nisi ispirao podlogu, kolonizovace se bakterijama iz podloge. Svakako nije bas najidealnija kombinacija riba u akvarijumu... Bilo bi od pomoci da postavis fotografiju promenjenih mesta kod platike i japanke, pa da procenimo sta je u pitanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ng.mimi
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 8
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 09, 2012 1:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo je filter ispran, podloga nije dirana. Kod platike se smanjuje izraslina i ponaša se normalno trenutno, dok japanka sve više vremena provodi na dnu u jendom mestu. Slika je prilicno loša jer je slikano telefonom

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ng.mimi
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 8
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 09, 2012 1:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jos dve slike, mislim da je ovde bolje uslikano

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ng.mimi
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 8
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Dec 11, 2012 2:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izrasline su nestale same od sebe, sada se i platika i japanka ponasaju normalno.
Hvala svima na pomoći.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mishabgd
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2012
Poruke: 69
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Dec 11, 2012 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sta ti je ovo zuto u desnom uglu akvarijuma? ako je neka skoljka koju si kupio kod kineza ili neki materijal sto nije kupljen kod akvarista bolje ga izbaci ko zna mozda i on vremenom ispusta neke bakterije ili slicno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ng.mimi
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 8
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Dec 11, 2012 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

???
Sve je prirodno, kokos, skoljka, prirodna trava i ribe Very Happy
3D pozadina je od stiropora, lepka za stiropor i fug mase, ali je ispirana skoro mesec dana i ugradjena pre tri meseca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Uto Dec 11, 2012 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skoljci nije meso u slatkovodnom akvarijumu, a i plus povecava tvrdocu vode..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka Ranchu Mikid Bolest 0 Uto Jan 10, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License