Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem red chery kozica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Perovic95
Akvarista



Registrovan: 01 Jul 2013
Poruke: 42
Lokacija: Panvevo

PorukaPoslao: Pet Sep 26, 2014 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobar dan,imam problem sa kozicama kao na slici:

Image

Image

Na 2. slici su 2 kozice,jedna je crvena sa necim belim na sredini ledja,a nakon toga dodje u stanje kao ona druga da potpuno izgubi boju i bukvalno je polu mrtva (stoji tu na vrhu 3d pozadine i ne pomera se cak ni ako je pipnete rukom)

Akvarijum 100ak litara vode optimalno,
spolnji filter (vata 2x, zeolit,sudjer, keramicke plocice, sudjer i na kraju povratna pumpa),
Odrzavanje 1nedeljno zamena vode oko 15% odstojalom cesmovacom, bez sifoniranja jer je neizvodljivno zbnog biljaka,
Svetlo 12 sati dnevno,akvarijum ima mnogo mesta za skrivanje,aeracija max na po sat svaki dan da malo uznemiri vodu zvog djubreta sto pada na dno da se isfiltrira,ostalo vreme smanjena.
Sem kozica jos i 10ak neonki,2 ramireza,4 crne tetre,2 muljara.
Hemija samo eazy karbo 3ml dnevno.
Sve ribe su zdrave i lepijh boja.
Da li neko zna sta bi mogao da bude uzrok? Hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Sep 26, 2014 11:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Sep 26, 2014 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I moje kozice su imale slicne mrlje po telu i bile su zive i zdrave.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pet Sep 26, 2014 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisu to mrlje to je sedlo, to je zenka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Sub Sep 27, 2014 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo sto je zuto na sred ledja, to su jajasca koja treba da prebaci ispod repa. To je super. Problem moze da bude sto je pobelela kao duh. Ako je ovo trenutno mozda samo menja omotac i raste, ako je takva vise dana onda...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Sep 27, 2014 10:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Perovic95 ::
Dobar dan,imam problem sa kozicama kao na slici:

neka su ti sve takve Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Perovic95
Akvarista



Registrovan: 01 Jul 2013
Poruke: 42
Lokacija: Panvevo

PorukaPoslao: Sub Sep 27, 2014 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta skroz bela je uginula a ne znam tazlog,nisam znao da je to belo jajasnca,u svakom slucaju izgubila je boju naglo a sve su imale izuzetno jaku crvenu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Sub Sep 27, 2014 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uginula Sad .Da li ti jos neka kozica gubi boju ili samo ova?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Sep 27, 2014 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si EasyCarbo poceo skoro da dodajes?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Sep 27, 2014 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da preteruješ sa easycarbom. Ne znam, ako ti biljke napreduju, nema potrebe da dnevno doziraš više od 2 ml na tu litražu, možda i grešim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License