----------------------------------- nesa69 Uto Okt 31, 2017 3:15 pm ----------------------------------- Spojene iste teme istog autora :) nadam se da nikom nije izbrisana poruka. Trebalo bi da je ova alga u pitanju (pogubio sam redosled pitanja pri spajanju tema): http://www.akvarijum.org/forum/eetkaste-crne-alge-borba-re-enje-t7004.html Otišle mi velike biljke iz akavrijuma kod sestrića u momentu (diglo se dno bukvalno) i normalno, opet se pojavila ta ista alga, pošto sam sve poremetio. Samo polako i strpljivo, umeju meseci da budu u pitanju. Kad vidiš da se stabilizovalo, ne čačkaj više mnogo taj akvarijum. Jedino nepisano pravilo je da stvarno treba vremena da prođe a brza rešenja ne postoje :) Imaš puno saveta u linkovanoj temi. Ja sam pre par godina koristio Easy Carbo, preporučena dnevna doza u špric i prskaš po napadnutim mestima. To je rešenje kojim ti pomažeš, isto kao sa hidrogenom se manifestuje, ali dugoročno gledano bolje nađi šta ne štima (npr. svetlo mi je 10-22h, samo tri vrste hrane već godinama...).