----------------------------------- Milivoje Lampa Uto Jan 10, 2023 11:35 am Problem sa algama ----------------------------------- Pozdrav ljudi. Kao sto vidite iz naslova imam problem sa algama. Zahvatile su i grejac i i filter i bilje i hardscape sve. Ima zelenih cupavih crnih cupavih zelene koncaste zelene tackaste. Probao da menjam vodu cesce probao algicid strugao alge bacao zarazene biljke menjao u filteru vatu sundjere i nista. Foto period mi je 12 h smanjivao na 10h probao da smanjim i jacinu svetla i nista. I sve se to desilo od kad sam poceo da dodajem easy carbo i diy co2 . Pre toga nisam imao alge. Onda mi je sve fopizdilo i rasformirao sam akvarijum neke sam ribice prebacio u drugi akvarijum neke sam poklonio drugaru. Zanima kako sada da unistim alge da li bi mi neki deterdzent ili nesto slicno pomoglo da operem akvarijum sa njim i ostale delove akvarijuma ili da sami probam ponovo mehanicki da skinem tj da sastruzem alge i da akvarijum ostavim tako neko vreme ne znam dali bi to resilo problem. Probao sam i da sve prokuvam ali alge su tu i dalje. Svaka pomoc bi mi dobro dosla jer mi se ne kupuje drugi akvarijum i filteri i ostatak opreme. Pa ako ima neko resenje posto je akvarijum rasformiran kako da resim problem.