----------------------------------- Milivoje Lampa Čet Jan 12, 2023 2:01 pm ----------------------------------- Ma kakva depresija. Alge nikad nisam imao od kad drzim ribice a jisam imao ni biljke pa verovatno zato jisam imao ni alge. Kad sam dodao biljke akvarijum je funkcionisao super god dana bez algi i onda kad sam poceo redovno da dodajem ec pocele su po malo alge ali sam ih resi e onda sam resio da isprobam diy co2 posle mesec dana su buknule alge ko djavo i probao sve i svasta i jisam uspeo da resim sve dok nisam rasformirao akvarijum. Jedino sto mi pada na pamet je rasveta. U ovaj drugi akvarijum isto 40l gde drzim ribice imam neke kripte i drezgu nema algi rasveta je jedna obicna led sijalica od 3w 6500k dodje onako uvrtena kao stedljiva. Nikakav problem nemam. Pa se razmisljam da na ovaj drugi skinem onu sobo konzolu koju imam pa da isto stavim neku led sijalicu jer na ovoj ima plava bela i crvena led dioda i kad ih upalim sce pali se jos neka bela led dioda pretpostavljam da je drugaciji spektar svetla. Jedino sto ostaje je da probam da zamenim rasvetu ne znam sta bi drugo moglo da hude problem.