----------------------------------- pakonja Sre Mar 13, 2013 11:39 pm Problem sa algom ----------------------------------- Evo mene i u ovoj sekciji na forumu... naime pojavila mi se neka alga na biljci "Eleocharis aciurularis" i to koliko sam primetio samo na njoj je ima i nigde vise a alga izgleda ovako: http://dl.dropbox.com/u/21153145/alga.JPG Interesuje me sta da radim po ovom pitanju? Od biljaka imam: Eleocharis aciurularis Echinodorus quadricostatus Echinodorus osiris Normaphila stricta compact Bacopa australis Cryptocoryne undulata Riccia fluitans Hemianthus callitrichoides Nomaphilia stricta compact Echinodorus ipica Cardamine lyrata Osvetljenje je jedna stedljiva sijalica od 27W koju sam drzao par dana 24 sata upaljenu. (moguce da je ovo uzrok pojave alge?) Smanjio sam osvetljenje na 4h dnevno cisto radi preventive dok ne dobijem odgovor tacno sta treba raditi. Od stanovnika imam pilot ribice koje sam ubacio pre nedelju dana (tada su i biljke zasadjene) a u pitanju su 3 koridorasa i 2 neonke. Ribice su zivahne i ok. Hranio sam ih jednom u 2 dana sa malo hrane. Filter mi je do juce bio improvizovani top filter a sada je zamenjen sa spoljasnjim cetvorokomornim filterom.