Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa algom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milanche 90
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2011
Poruke: 60
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Maj 06, 2012 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima
Imam jedan problem, uocio sam da na listu biljke imam kao neke dlacice
koje se zasad ne sire na druge biljke ali takodje se pojavilo to isto na pozadini, posto imam 3D pozadinu .. pa na gornjem kamenu takodje imaju kao te dlacice.
Pretpostavljam da jeu pitanju alga ...
E sad ako neko znao kako da je se resim bio bih mu zahvalan
Naime, aq 40 lit
Osvetljnje 2 stedne sijalice po 11w.
Imam 10-tak ribica i to je to. Cisto neki info.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 06, 2012 9:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Maj 06, 2012 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje boje su te dlacice? Borba protiv algi se vrsi tako sto se povecava biljna masa i to brzorastucim biljem, vrse se cesce izmene vode i akvarijum se naseljava algarima (ribe, puzevi, kozice).
Takodje je pozeljna i bolja filtracija akvarijuma, usisavanje dna i svekupna bolja higijena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milanche 90
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2011
Poruke: 60
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Maj 08, 2012 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crne boje. Pa ja msm da mi je dovoljno ubiljen akvarijum bas je nacickan!
Jedino da ubacim nekog algara.
A sto se odrzavanja tice redovno usisavam podlogu itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Uto Maj 08, 2012 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sijamski algar(crossocheilus siamensis) za crne bradate alge.


Poslednji izmenio jongi dana Uto Maj 08, 2012 12:06 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Uto Maj 08, 2012 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I smanji fotoperiod... koliko ti je????


Poslednji put izmenio CoFi dana Uto Maj 08, 2012 12:06 am, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milanche 90
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2011
Poruke: 60
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Maj 08, 2012 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa fotoperiod je nekih osam sati .. do deset!
Danas sam mehanickim putem odstranio algu sa listova biljke ... otkino sam .. a pozadinu gde se navatala sam skinuo sa cetkom i sundjerom. Bas zapada za oko i nervira bilje je bas lepo krenulo da raste al eto pijavila se i alga.
Sva sreca da se ne siri na ostale na biljke!
E hvala potrazicu tog algara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Maj 08, 2012 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci algare, menjaj vodu na recimo 5 dana i mehanicki otklanjaj algu, trebalo bi da pomogne. Vidim da ti je osvetljenje malo slabije, moze i to da bude problem, pogotovo sto je u pitanju crna alga.
Ne bi bilo lose da pojacas svetlo za 10-ak vati recimo. Koje biljke drzis?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milanche 90
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2011
Poruke: 60
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Maj 08, 2012 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Limnophila sessiliflora,Ludwigia repens,Hygrophila corymbosa,Rotala rotundifolia,Hygrophila Polysperma,Bacopa australis,Echinodorus tenellus ,Riccia fluitans. To je sve od biljaka.
Pa nzm mozda cu i pojacati svetlo, jel te dve stedne tih 11w je ustvari 60 w. Znaci dve 120w.
I 5600 K. Eto. Ako treba pojacacu. I ubacicu algara al najverovatnije cu i zivaditi tu biljku jel se prosirilo bas. Tako da nema mi druge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Uto Maj 08, 2012 10:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dovoljno ti je osvetljnje nego ako ti je foto period 8h, onda 4h upaljeno, 2h pauza ugaseno, 4h upaljeno... Tako je najbolje.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Maj 08, 2012 11:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CoFi, rekao bih da nisi u pravu, akvarijum od 40L koji treba da je ubiljen i nije bas dobro osvetljen sa ukupno 22w (0.5w/l), a biljke koje covek gaji ipak traze dosta svetla.
Takodje, fotoperiod od 4-2-4 nije neophodan i neprirodan je, meni svetlo gori 10h bez pauze i nikakvih algi nema, bitno je samo uspostaviti dobar balans.

Milanche, sijalice od 5600K nisu odgovarajuce za biljni akvarijum, vec samo one od 6400 pa navise.
Takodje, kod stednih ne gledamo kolika je snaga u poredjenju sa obicnim sijalicama vec samo snagu koja pise (ako je 11w onda je 11w, nije 60w). Lose svetlo itekako moze biti uzrocnik za pojavu algi.
Kada je svetlo odgovarajuce i biljke ce brze i vise da rastu, samim tim ce trositi hranljive materije iz vode u vecoj kolicini i onda alge nece stici da se razviju.
Ja bih licno krenuo tako sto bih postavio odgovarajuce osvetljenje, malo cesce vrsio izmene vode, bolje usisavao podlogu, algu uklanjao rukom koliko mogu, ubacio algare i ubrzo bi trebalo da alga nestane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Maj 08, 2012 12:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes takodje da dodas CO2, ili jos bolje ako imas para da kupis Easy Carbo. Takodje da naglasim da se kod novo formiranih akvarijuma u pocetku (mesec-dva) pojave alge koje se ukoliko je odrzavanje akvarijuma kako treba povuku vremenom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Milanche 90
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2011
Poruke: 60
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Maj 08, 2012 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na pomoci.
Nista povecacu svetlo e sad kod mene na haubi su grla velicine e 14 za one manje sijalice .. tako veca jacina od 11w za njih nep ostoji jednio da promenim grlo i uzmem dve vece al bojim se da ce biti bas jako.
A reci mi neonku ako uzimam da trazim jacinu od 30 w to ce biti dovoljno ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Maj 08, 2012 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kazi nam prvo koliko prostora imas ispod haube pa da smislimo neki nacin kako da namestis osvetljenje.

Sto se mene tice mozes pored ta dva sadasnja grla da dodas jos jedno, ili armaturu neonke ako ima prostora (bolje resenje).
Bolje je da imas vise slabijih sijalica nego samo jednu jaku, na taj nacin mozes pomocu prekidaca da regulises jacinu svetla tokom dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milanche 90
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2011
Poruke: 60
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Maj 08, 2012 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nema bas puno. Jel ta dva grla nisu stavljena bas na krajeve .. tako da ne ostaje mesta za grlo u sredinu a ni na kraju. Bas je namesteno za dva grla, trece ne bi moglo. Bas gledam. Jedina opcija je neonka. Ne vidim nikavu drugu soluciju!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Maj 08, 2012 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opet ce ti jedna neonka biti slaba za ceo akvarijum. Ako imas mogucnosti sklepaj neku haubu i uradi je tako da imas dovoljno prostora.
Znam da moze sigurno posto ja na akvarijumu od 17L imam prostora za dva grla i T5 neonku od 8w.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License