Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa belim naslagama na staklu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
caslav10
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Okt 2011
Poruke: 5

PorukaPoslao: Čet Okt 27, 2011 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pojavile su mi se bele naslage na staklu koje ne mogu da skinem. Centralna koncentracija belih naslaga je na frontalnom staklu dok bočna stakla nemaju ovaj problem. Hvataju se meni i alge, ali njih očistim magnetom, a ove naslage nikako da skinem kao da nisam prošao magnetom, kao da je došlo do neke oksidacije stakla pa ne može da se skine. Kao osvetljenje koristim akvarijumski neonku 60cm, a u akvarijumu imam siga kamen, vulkansku lavu, panj i kao podlogu sitno kamenje. Akvarijum 150l.

Molim pomoć!

http://imageshack.us/photo/my-.....011058.jpg
http://imageshack.us/photo/my-.....011060.jpg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 27, 2011 11:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 28, 2011 8:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ti ne menjaš deo vode nikada?

Sunđer u šake, ona grublja strana, i trljaj. Posle toga zameni deo vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
caslav10
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Okt 2011
Poruke: 5

PorukaPoslao: Pet Okt 28, 2011 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Menjam trećinu vode svake tri nedelje, zatim, kad promenim vodu, rastvorim hipermangan, sipam u akvarijum, držim 15 min i posle toga sipam hidrogen da neutrališem hipermangan. Pokušao sam da trljam krpom ali uzalud neće da se skine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 28, 2011 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A, ovaj.. A zašto stavljaš hipermangan?

Da ne pitam zašto sipaš i hidrogen, pošto si to objasnio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
caslav10
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Okt 2011
Poruke: 5

PorukaPoslao: Pet Okt 28, 2011 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po mojim informacijama on je dobar za dezinfekciju i blagotvorno deluje na ribice. Stavim ga u veoma malim kolicinama, na vrh noza. Ovaj akvarijum, kakav je sad, je formiran pre dve godine, redovno stavljam hipermangan i nisam imao problema do pre mesec dana kad sam primetio bele naslage koje polako postaju sve intezivnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 28, 2011 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre nego što krenete da koristite hemiju ispoštujte osnovne potrebe svakog akvarijuma!! Hipermangan ili kalium permanganat se koristi za dezinfekciju novih akvarijuma, nikako ne treba eksperimentisati sa njim u naseljenom akvarijumu. Možeš mu recimo dodati formalin pa ćeš dobiti eksploziju... Manite se hemije u akvaristici sve dok niste 100% sigurni u to što radite. Kada ispoštujete osnovne zahteve i osnovno održavanje akvarijuma i i dalje imate problem, postavite pitanje u vezi problema pa možemo da pomognemo!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 28, 2011 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

caslav10 ::
Po mojim informacijama on je dobar za dezinfekciju i blagotvorno deluje na ribice. Stavim ga u veoma malim kolicinama, na vrh noza. Ovaj akvarijum, kakav je sad, je formiran pre dve godine, redovno stavljam hipermangan i nisam imao problema do pre mesec dana kad sam primetio bele naslage koje polako postaju sve intezivnije.


nemanjask ::
Pre nego što krenete da koristite hemiju ispoštujte osnovne potrebe svakog akvarijuma!! Hipermangan ili kalium permanganat se koristi za dezinfekciju novih akvarijuma, nikako ne treba eksperimentisati sa njim u naseljenom akvarijumu. Možeš mu recimo dodati formalin pa ćeš dobiti eksploziju... Manite se hemije u akvaristici sve dok niste 100% sigurni u to što radite. Kada ispoštujete osnovne zahteve i osnovno održavanje akvarijuma i i dalje imate problem, postavite pitanje u vezi problema pa možemo da pomognemo!


Ovo je bio i moj motiv da te pitam odakle ti ideja da u naseljen akvarijum redovno dodaješ hipermangan svaki put kad menjaš vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
caslav10
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Okt 2011
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sub Okt 29, 2011 9:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rekao sam već dezinfekcija i dobro deluje na ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 29, 2011 10:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je jedna od onih 'metoda stare skole', bilo je cesce pre 15-20 godina. Od tada su se mnoge stvari promenile, da ne kazem, ljudi su saznali istinu... Smile

Sto se tice fleka na staklu, vrlo rado bih pomogao, ali sa ovih fotografija uopste ne mogu da shvatim o cemu je rec. Ajde potrudi se da napravis neku bolju fotografiju, sa jacim osvetljenjem, da vidimo kakvo je to cudo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
caslav10
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Okt 2011
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sub Okt 29, 2011 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadam se da je ova slika bolja

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PlantMaster
Akvarista



Registrovan: 04 Okt 2011
Poruke: 49
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Okt 29, 2011 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo crvenilo moze da bude i od Hipermangana. A ako je oksidacija stakla mozes samo da ga ZAMENIS.
Ili staklo ili ceo akvarijum.

Hipermanganom ubijes i korisne bakterije ...ja ne mogu da zamislim kakve ti biohemijske oscilacije pravis sa redovnim tretmanom hipermangan-hidrogen , ajoj.

Mislim da je redovna zamena dela vode sasvim dovoljna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Ned Jan 01, 2012 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hipermangan ti sluzi za dezinfekciju ,ali ne u akvarijumu u kojem se nalaze ribe ,tako da po meni glavni uzrok pojavljivanja toga sto je na slici je to sto sipas hupermangan.
Iskreno se pitam kako su ti ribe uopste zive i kako ti se bioloska ravnoteza nije poremetila,jer kao sto PlantMaster ti sa svakim stavljanjem hipermangana ubijes korisne bakterije.Tako da menjaj redovnije vodu i ako ne mozes da skines to sa stakla ,ako imas viska prazan akvarijum prebaci ribe itd u njega ,a ovaj isprazni isperi i tu fleku obrisi sa sonom kiselinom i trebalo bi da se skine,i pamet u glavu,pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License