Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 problem sa biljkama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Twister
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2014
Poruke: 119
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 11:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

duduk stevan ::
.....a hranljivu podlogu nemam od pre nekih 6-7 meseci....... i od tada imam samo kamencice


Sta reci vise......dobro je da i ovo imas od bilja.
Kako ciga ono kaze:"Je..ti srecu, taman sam konja naucio da ne jede, a on crkao."
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 11:26 am Snimi Poruku Nazad na vrh

duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 11:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Menjana voda,svakih nedelju dana isbacim oko 40 litara i dodam novih i na to stavim malo više od 10 ml ffm.sundjer u pumpama perem u akva vodi svaku drugu-trecu zamenu,e sada posto nemam nikakvu hranljivu podlogu,da li bi nesto pomogao preparat easy profito.Da napomenem imam i co2 sistem koji sada nije upaljen jer sam pomislio da je možda i zbog njega bilje počelo da propada
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oleander
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2012
Poruke: 40
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 11:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemas hranjivu podlogu a dodavao si i co2,eto ti odgovora.Biljke da bi rasle trebaju hranu,mikro i makro elemente pogotovo ako dodajes co2.Profito su ti mikro elementi + nesto kalijumu i gvozdja,trebace ti makroelementi fosfor i nitrati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shika
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2013
Poruke: 70
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 11:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od dodavanja co2 sigurno nisu propale, vracaj co2 i ubaci osmocot i smanji foto period.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milde
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2013
Poruke: 33
Lokacija: Beograd,Rakovica

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 11:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljke nemogu da propadnu zbog ubacivanja co2 mogu samo alge da podivljaju i da ih ima svuda,po meni samo osvetljenje je problem i neka hemija u vodi,koliko vidim bilje ti je nezahtevno i ono bi trebalo da rasti i bez podloge i bez co2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam drugari i izvinjavam se na davljenju,uzeću danas osmocot i profito,upaliti co2 i smanljiti foto period pa će da vidimo šta se desava
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a evo drugari slika akvarijuma sa svim upaljenim sijalicama i izgled haube i sijalica u njoj.Sam sam sve pravio pa dajte neke sugestije i predloge sta valja a sta ne
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to sta valja il ne otvoris temu u pocetak u akvaristici ili delu akvarijumu predstavis akvarijum pa cemo diskutovati sta i kako da menjas.za sad ubaci osmokot ispod podloge nije skup a mozes uzeti kod reinforesta mikro i makro elemente dodavati,a ne neke skupe preparate i tablete bezveze bacas pare.osmokot nije skup kao ni mikro i makro elementi,sa co2 sacekaj malo dok se biljke ne oporave bar je moj savet jer ces imati problem sa algama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Twister ::
duduk stevan ::
.....a hranljivu podlogu nemam od pre nekih 6-7 meseci....... i od tada imam samo kamencice


Sta reci vise......dobro je da i ovo imas od bilja."


Ja u potpunosti moram da se ne složim sa ovim.Ja u 40 godina akvaristike nisam nikad stavljao hranljivu podlogu,a opet imam džunglu.Ali istini za volju,treba reći da se pre ili posle u ovakvoj podlozi nađe puno organskog otpada,koji se delom mineralizuje i biljke ga koriste.Nakon pomenutih 6 ili 7 meseci,ako nije nedeljno glancao kamenčiće,u podlozi ima sasvim dovoljo organike za biljke koje je posadio.Naravno prihrana kroz vodenu kolonu bi primereno pomogla,uz CO2.
I još nešto,ovde je očito vrlo loša rasveta,kad biljke tako lako propadaju..Da li su cevi stare,ili ne valjaju(na primer ono rozikasto svetlo),tek ja bih tu prvo tražio problem.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Pon Jan 18, 2016 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja se slažem sa vqma što se tiče rasvete,šta bi mi preporučili da stavim na ove dimenzije akvarijuma 90x38x43 vodeni stub visine oko 38 cm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Sub Jan 30, 2016 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo drugari slika kako sada izgleda akvarijumcic,zasadjene nove biljke,ubačena hranljiva podloga,napravljen spoljni filter i ubačena druga rasveta
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Jan 30, 2016 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je to, menjaj vodu cesce prvih mesec dana zbog hranljive podloge i ne deiraj nista Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Čet Feb 04, 2016 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako vam sada izgleda drugari,trebalo bi još neka biljka srednjeg i prednjeg plana i to bi bilo to
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 5:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovo je vec mnogo bolje Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License