Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 problem sa biljkama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Sub Jan 16, 2016 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari,
molio bih vas za pomoc.Rec je da od skoro imam problem sa rastom biljaka i sa njihovim izgledom,samim tim i zdravljem verovatno.Biljke su prestale sa rastom,postojeci listovi se uvrcu i otpadaju,a novi koji i uspeju da izrastu su zuti i blago receno nikakvi.Pojavile su mi se i neke alge po kamenju,mislim da su to takozvane smedje cupave alge.Akvarijum je dimenzija 95x38x40,od osvetljenja ima 2 t8 neonke od 18w mislim da im je oznaka tri power light,daju onako ruzicastu svetlost,pored njih ima jos 2 led sijalice od po 9w i neke kao led neonke duzine 90cm 3 komada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 16, 2016 10:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Sub Jan 16, 2016 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Stevane,
sacekaj odgovor nekog iskusnijeg ovdje, ali ovako iz prve rekao bih da je tu problem sa filtracijom i kvalitetom vode. Koji vid filtracije koristis? Napisi i koliki ti je fotoperiod i malo preciziraj tu rasvetu. Koliko i kojih riba imas u akvarijumu i koliko ih hranis, to moze biti osnova tvog problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milde
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2013
Poruke: 33
Lokacija: Beograd,Rakovica

PorukaPoslao: Sub Jan 16, 2016 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj neku sliku,da vidimo sta se desava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Sub Jan 16, 2016 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

od filtracije imam sledece,potapajuca pump atmanova od 1000litara protoka sa sundjerom,keramickim kuglicama i nekim sera perl u njoj,pored toga imam jos jednu manju potapajucu pumu sa sundjerom i neki sundjer filter sto se kaci na pumpu vazduha.Foto period je u proseku od nekih 09 do 23
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Sub Jan 16, 2016 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

od ribica imam gupi-8kom,borci-2kom,molike-6kom,neonke-7kom,zebrice-10kom,koridorasi-4kom,ancitruci-3kom i 15 beba ancitrusa,ksifo-4kom.Hranim ih jednom dnevno sa nekim serinim gotovim listicima onoliko koliko pojedu za nekih 3-4 min
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milde
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2013
Poruke: 33
Lokacija: Beograd,Rakovica

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledam i cudim se nigde zdravog lista,reci mi jel si skoro ubacivao nesto od lekova za ribice ili nesto od hemije u akvarijum.Ja imam u akv. dve stedljive od 6400k i jednu obicnu i nemogu da se izborim sa biljem.E sad za te neonke nemam pojma kakve su za led jos manje,kad si slikao jel su bile upaljene sve sijalice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nebojsa-Perla
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2013
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ti je preveliki fotoperiod, smanji ga ... Znaci ne preko 10 h, 8 h ... Iskusniji ispravite me ako gresim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma ispostila se podloga,istrosile su sve sto su imale i sad il stagniraju il propadaju,kupi oskomot i dodaj ispod podloge i krenuce opet
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

osmokot* izvinjavam se moram ovako da se ispravim kad nema edit
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najradije bih ti preporucio da promijenis nacin filtriranja ako ikako mozes, vanjski stakleni filter ili kanister bi ti sredio kvalitet vode. Fotoperiod smanji zbog algi na nekih 10h, ako imas tajmer stavi 5-2-5 sistem. Mozes rasvjetu da zamijenis, da stavis druge neonke 6400k i umjesto led rasvete da stavis jos jednu ili dvije neonke Osmocot u podlogu je dobra ideja. Dodavanje prihrane putem vode mislim da bi ti poguralo rast algi tako da to odbaci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nacin filtracije bi svakako trebao biti bollji od tog,trebalo bi i to svetlo doraditi slazem se skroz.ali odgovor na tvoje pitanje je jednostavno biljke nemaju hranu zato propadaju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 2:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesam pre nekih mesec dana koristio onaj serin baktopur i odprilike od tada mi se i javio problem,kao prvo što sam primetio,u roku od nekih deset sati mi je bukvalno ostao samo kostur od neke plutajuce biljke,svi listovi,iglice te biljke su odpale i letele po akvarijumu.Od hemije koristim samo ffm prilikom zamene vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 2:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel imas hranljivu podlogu ispod tog sljunka? baktopur ne smeta biljkama ako si dozirao kako je navedeno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 10:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice doziranja,koristio sam metodu kap po litri vode,a hranljivu podlogu nemam od pre nekih 6-7 meseci.Do tada sam imao sloj humusa,pa mrezicu za komarce i onda kamencice.To je bilo ok par meseci i onda je voda počela da se muti,da dobija neku jako žutu-braon boju i da neprijatno mirise.Usledilo je totalno pražnjenje akvarijuma,čišćenje i od tada imam samo kamencice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milde
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2013
Poruke: 33
Lokacija: Beograd,Rakovica

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 11:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle tog baktopura jel si menjao vodu ili prao filtere,ja bih prvo osvezio vodu tj u 5-6 dana promenio vise od pola vode i naravno dobro oprao filtere,promeni svetlo za filtraciju i nemam sta da kazem u mom akvarijumu 96l jeste spoljasnji filter al u njemu je samo sundjer i pumpa od 300l na sat a smanjena na minimum a voda je ok i biljke rastu ko lude.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License