Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa biljkama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Ned Nov 14, 2010 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa, stanje je (što se CO2 i rasvete tiče) nepromenjeno. Što se rešenja tiče:
- CO2 dodajem (u skladu sa svojim mogućnostima; za bocu, manometar, DC i ostalo nemam novca);
- Za jaču rasvetu, takođe, ne mogu da izdvojim više parica (+ u haubi nema mesta za više);
- Pistie su samo 3 ostale (male) i ne zaklanjaju svetlo zahtevnim biljkama;
- Biljke su ošišane na nekoliko članaka od podloge;
- Za makroelemente mišljenja su podeljena i to nisam poslušao jer moram još malo da prostudiram tu materiju.
Dakle, savete sam dobronamerno prihvatio i zahvalan sam na njima (mada, znam i sam da ako dodam još svetla, CO2 i makroelemenata mogu da gajim ove biljke - kao uostalom i većinu drugih).
Da preformulišem pitanje: koje od ovih biljaka da zadržim, a da budu srećne u datim uslovima (umesto da uslove prilagođavam onima koje nisu)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 14, 2010 9:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 14, 2010 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa probaj da dodajes makroelemente par nedelja, nista ne mozes da izgubis. KNO3 i KH2PO4 i malo pojacas Profito.
Kako rastvaras CO2 i koliko mehura u sekundi (minuti)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Ned Nov 14, 2010 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CO2 ide preko raspršivača, a br. mehura/minutu je promenjiv (znam da nije efikasno, ali tako ide od početka i bio sam zadovoljan rezultatima). Intenzivno se informišem o makroelementima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Nov 14, 2010 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

probaj da ne menjas vodu stavi samo co2 i dodaj jos jednu neonku,,,, ili mozda je od amonijaka ako nisi duze vreme cistio dno ssa usisivacem mozda ti to donosi problem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 14, 2010 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poboljsaj rastvaranje CO2, a sto se tice makroelemenata, kad zavrsis sa informisanjem i odlucis da li ces da probas, ako nikako ne uspes da ih nabavis, javi se, dobices na poklon.

@Stefan062
Ako sam dobro razumeo, tvrdis da postoji mogucnost da mu biljke propadaju zbog amonijaka, a ribe su mu zive i zdrave?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Ned Nov 14, 2010 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, Blue Very Happy
A da usisam - moram pod hitno, nisam 2-3 nedelje (zgusnula se sagitarija, pa smeta).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Ned Nov 14, 2010 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK, idu makroelementi Bravo Samo još da vidim šta, kako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License