----------------------------------- djilepfc1970 Ned Avg 09, 2020 9:29 am Problem sa crnim cupkastim algama na biljkama kamenu HITNO ----------------------------------- Ovako imam problem sa pomenutom algom koja mi pravi sve vise i vise problema. Akvarijum je dimenzija 75x45x35cm. Podloga Soil Tropica, osvetlenje 4xt8 18w, 3 su dnevne bele Osram 880 i jedna je crvena akvarijumska neznam podatke tacne. Imam dosta nezahtevnih i srednje zahtevnih bilja. Koristim od starta easy carbo i profito po uputstvu. Akvarijum je star blizu 4 meseca ali mi ne napreduje bas kako sam mislio iskreno , ne raste mi bilje kako treba , listovi se u donjem delu gube gore su ok, nisu zelene boje kako treba da budu vec kako ide vreme gube onu pravu zelenu boju , imam po koju zelenu onu svilenu ili koncastu algu koja se mota oko biljaka ali mi ona ne deluje strasna i opasna ali crna cupkava napreduje i sve je vise ima, na ivicama listova biljaka, na panju, na kamenu, pa cak vidim i po staklu. Vodu sam menjao u pocetku dva puta nedeljno sada jednom nedeljno, vodom koja odstoji. Ima li ko resenje kako da sprecim ovu algu i na koji nacin, jer secem listove koliko mogu, cistim staklo ali vise na drvetu i panju nema pomoci :D . Hvala svima unapred.