----------------------------------- Suncokret Ned Avg 09, 2020 12:19 pm ----------------------------------- Uf uf uf. Ovde ima toliko toga. Prvo, akvarijum ti je jos mlad. Po mom nekom dugogodisnjem iskustvu, svaki put kada sam pravio nov sistem morao sam da prolazim kroz SVE faze mladog akvarijuma - mutnu vodu, diatome, cetkaste alge, cijanobakterije, tackaste, koncaste, biljke koje trule, zute... E sad, da li je sve to posledica samo mladog akvarijuma, ili se ipak na greskama ucimo u hodu, ne znam. Ali je tako. Svaki akvarijum je celina za sebe, pa je i prilaz svakom drugaciji. Sto se tice nekog uputstva za crnu cetkastu, kazu da je ona posledica malog ili varirajuceg CO2 u vodi. Ti vec dodajes i imas Easy Carbo. Slobodno uzmi 2x vecu dozu od te koju stavljas za tvoju litrazu i prskaj spricem po njima, gde god mozes. Prethodno ugasi filter/protok i sacekaj 5min. Videces da ce ih na tim mestima EC unistiti za par dana. Ali to je samo pocetak. Takodje probaj da nadjes zasto su ti biljke takve kakve jesu. Testiraj nitrate (NO3) i fosfate (PH4), vidi koliko ih ima i kakav im je balans. Drzi se Redfild odnosa (guglaj na netu Redfield ratio). Ako fale, nabavi ih pojedinacno i dodaj onoliko koliko treba da dodjes do pravilnog odnosa. Probaj da nabavis i kalijum. Kalijuma mozes da dodajes koliko ti volja, ali drzi se neke mere za tvoju litrazu. Nastavi sa Profitom. Kada sve to pocnes da dodajes, onda kreni da vidis da li stvari idu na bolje. Usput, mozes i da nabavis neku brzorastucu biljku tipa Ceratophyllum demersum (vodena drzega).