Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa koncastom algom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

11. Zabranjen je copy/paste sa drugih sajtova bez dozvole autora, a u obavezi ste navesti izvor teksta.
Ja ne znam sta vam je veceras...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 8:14 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
11. Zabranjen je copy/paste sa drugih sajtova bez dozvole autora, a u obavezi ste navesti izvor teksta.
Ja ne znam sta vam je veceras...


ja se izvinjavam , obecavam da necu vise ovo raditi, da nebi bilo problema najbolje ako mislite je da se ukloni ovaj moji kopi paste tekst za svaki slucaj nebih da bude onda neki problem .

Jos jednom izvinite, moja greska ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, nastavljamo dalje... Mr. Green
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ bublz nije frka probati, ali idi logikom. Zar stavrno mislis da niko ne biunovcio grancicu koja unistava alge, ili kako si vec napisao? Smile Svaciji akvarijum je drugaciji, ali sto se algi tice uglavnom sve imaju isti okidac. Kod zelenekoncaste je problem svetlo i dok ne resis to nista neces postici, pogotovo ako je akvarijumjosmlad. Ja ti predlazem da probas da podelis fotoperiod (tako sam ja resio problem), a odstranjivanje se podrazumeva. Uvek mozes koristiti i easycarbo kao vid prevencije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vodu menjam od kako sam formirao akvarijum na svaka 3 dana po 30% vode, a akvarijum je star 25 dana
Probacu da ocistim ali je ipak to mahovina tako da cu verovatno i nju pola unistiti
Imam i na listovima ludvigije po malo neku tackicu tamno zelenu
Nemam puno ubiljen aq da bih krenuo sa profito, a easy carbo dzabe bi ubacivao kada vec dodajem CO2
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

riss ::
a easy carbo dzabe bi ubacivao kada vec dodajem CO2


Ne bi,jer je easy carbo ujedno i blagi algicid.Međutim ako ga našpricaš direktno na mahovinu može se desiti da je ispržiš,pa to na njoj nemoj da radiš.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marsi
Akvarista



Registrovan: 26 Apr 2014
Poruke: 12
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristio sam sve i svasta protiv zelene koncaste, po meni je najbolje da se podeli fotoperiod, i 2-3 grancice zalosne vrbe..Za 3 dana se videlo poboljsanje u mom skromnom 35-litrasu..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Avg 25, 2014 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isto je i kod mene bilo u 34l, samo bez zalosne vrbe. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pon Avg 25, 2014 6:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@TheDoVla ja ubacio u moj novi formirani akvarijum granu i to debelu, svetlo u sobi gde akvarijum ceo dan do negde 16 sati mala neonka japanski uvoz za srbiju hehe a posle obicno svetlo, ja znam da i mene cekaju alge jer imam neke vrste biljka za dno.

@riss citao sam negde , koliko god pokusavali mi da uklonimo alge nikad ih se necemo otarasiti skroz a one ce se uvek pojavljivati jer neki preparati hemija koja ih ubija skroz je isto tako stetna za biljke u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Avg 25, 2014 7:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Glupo je deliti foto period
Da li ste ikada u prirodi videli da se sunce pali i gasi?
To je mali sok za biljku, i necu to raditi..
Ovo me je posavetovao jedan iskusan akvarista kada sam pocinjao i kada sam ga pitao za foto period.
Hvala svima na savetima neke sam prisvojio a neke ne, kako uvek i bude. Hvala jos jednom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 25, 2014 8:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

riss, kod mene je mali akvarijum izlozen i dnevnom svetlu i cerkica ne da da se pravi pauza u fotoperiodu pa je svetlo od 7-21, i naravno sam imala (imam) isti problem sa zelenom koncastom kao i ti Smile. Cetkica za zube kod promene vode da odstranis "stare" alge, pa AlgExit i nestaje garantovano i ako nisi otklonio uzrok vec posledicu... Ja sam dodavala AlgExit recimo 2-3 nedelje, pa se ne pojavi i do 2 meseca , pa ispocetka Smile.
Obzirom da ti je akvarijum skoro formiran, ocekuj da ce se u prva dva meseca dok se sve ne ustali verovatno pojaviti jos algi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 25, 2014 10:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je nov, i normalno je da se u početku pojave alge. Poslušaj simici789, možeš slobodno da uvedeš IC po propisanoj količini. Najbolja borba protiv algi je higijena i povećanje biljne mase. Samo mislim da si sa higijenom preterao. Ne znam zašto od samog početka menjaš tako često vodu. To se radi samo u posebnim situacijama. Pa ti ne dozvoljavaš bakterijama da se stvore. Ovoj algi pogoduje višak kiseonika u vodi. Svetlo joj nije problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Avg 25, 2014 10:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako mi je receno
Prvih mesec dana da menjam 3puta nedeljno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 25, 2014 11:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

verovatno zbog podloge
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Avg 25, 2014 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ riss Tvoj akvarijum tvoja stvar. Trebao ti je reci i koliko dugo biljle vrsi fotosintezu intezivno, a kad inicijativu preuzimaju ale. Wink Ja nedelim svetlo kada u akvarijumu imam ribe iostale stanovnike zbog soka, ali na pocetku delim.

I kad vec nisi video da se u prirodi sune pali i gasi, nabavi potenciometar pa stoj 8 minuta i mislim 8 sekundi pored akvarijuma i simuliraj suncevu svetlost. Tako je u prirodi i to nije glupo. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License