Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa koncastom algom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko zna da mi kaze da li je ovo koncasta ili koja vec alga ili nesto drugo?
I sta treba da radim?


Image


Poslednji izmenio jovica dana Ned Avg 24, 2014 7:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 4:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da ne lupam previse jer sam pocetnik ali ti bi mogao da uzmes jednog ili vise algara ribice algare i resio si problem . E sad koja ribica tacno ide uz tu koncastu ako je to alga neznam ali najbolje kupis dve tri vrste ribice algare i resio si problem e a sad koliki akvarijum imas i dal ce biti mesta za vise vrasta tih ribica to ti sam znas, inace koliko sam cuo treba akvarijumu osvetljenje da nebi doslo do algi , a cuo sam da postoji i neka tecnost. Ipak poslusaj iskusnije starije akvariste ....


Poslednji izmenio nikouro dana Ned Avg 24, 2014 5:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nikouro: Nepotrebno citiranje poruke iznad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Algari ce jesti alge, istina, ali sigurno ne mogu pojesti sve ovo. Very Happy Druga stvar, ako im ponudis hranu, uvek ce pre nju izabrati nego algu. Znaci algari sluze samo da ti koliko toliko pomognu u suzbijanju algi, tacnije da se one ne pojave.

S druge strane, ako se jave uslovi za nastanak algi, kao kod tebe, nema tog algara koji ce ti pomoci. Wink

CIni mi se da je kod teberec o koncastoj zelenoj. Bilo bi korisno da napises koju rasvetu koristis, koliki je fotoperiod i da li ga delis, da li priranjujes putem vodene kolone, dodajes li co2 i imas li hranljivu, koju, koliko.

Ja sam se ove alge resio tako sto sam podigao haubu malo i podelio gfotoperiod u periodu cikliranja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 5:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podloga: tropica
Rasveta: juwel high-lite day 2x28
CO2: DIY 1m/s
Jos uvek bez prihrane preko vodene kolone
fotoperiod: 7h

Akvarijum juwel rio 125
Imam 4 algara, zuta ancistrusa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 5:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ništa ,morat ćeš mehanički daje skineš ili da bacaš biljke ...
Ja ti preporučujem ovu drugu opciju . Ne bih se zamajavao s time , jefitna je mahovina.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 5:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cesca zamena vode i mehanicko skidanje ove alge cetkicom za zube trebalo bi da pomogne, algar ti nista nece pomoci u ovoj situaciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 5:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

MOglo bi da uspe ovo sto ti je stefanrudi napisao. Pokusaj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I podeli fotoperiod, kod mene je mnogo pomoglo. Ja bih odstranio mahovinu da sam na tvom mestu da se slucajno dalje ne prosiri.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Setih se jednog drveta protiv algi, citao sam negde ne mogu da se setim gde da vrba pomaze akvarijumu protiv alge e sad koliko je tacno neznam ,ja imam to drvo vrbe u akvarijum pa cu videti vremenom koliko je to istina .

Raspitaj se malo o toj Vrbi pa ako je tacno uzmes grane ubacis i to je to citao sam da pomaze akvarijumu koji ima alge ubija ih ili sta vec radi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da je tacno svi bi imali vrbu u akvarijumu, zar ne? Very Happy Tako sam se i ja za socivicu izlozio. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 7:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj to što je stefanrudi napisao, imao sam isti problem sa mahovinom takođe. Ako ne ide jedino da je izbaciš dok se ne raširi po akvarijumu ka što dovla kaže. Samo motaj ko špagete Smile
Ja sam čitao da to sliste amano kozice ali nemam sopstveno iskustvo pa da potvrdim.
Sočivica ume da bude jako dobra stvar u akvarijumu ali nije svemoguća ako se poremeti nešto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 7:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Socivica sluzi ako krene visak nitrita i nitrata, stiti ribe jer to upija visak stetnih materija i tad krece njen nagli rast. Zato je stari akvaristi obavezno drze u svojim akvarijumima. Zovu je jos i prirodni filter. Ona je kao neka vrsta alarma i kad krene naglo, znamo da nesto nije kako valja i imamo vremena da reagujemo i ispravimo sta ne valja.
Sto se tice naslova teme, pisano je milion puta do sada, a stoji lepo i u pravilniku:

"6. Potrudite se da ako vec postavljate novu temu da to bude u adekvatnom delu foruma i da vam je naslov teme odgovarajuci.
Teme pod naslovom : Pomoc, Help, Problem i slicno, bice brisane od strane Administratora ili Urednika foruma, uz prethodno upozorenje. "


Stavite adekvatne naslove tema, kako bi se iz naslova zakljucilo o cemu se radi, u protivnom bice brisane teme...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@TheDoVla nista ga ne kosta da ubaci grancicu Smile , e sad mi mozemo razna pomagala znanja da objavimo mada ih ima bar 50 nacina i vise, ja bih probao recimo hemijisku tecnost protiv algi ali pod uslovom da ne steti ribicama koje imam u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se!

Pokušaću sa AlgExit i sa kojom amano kozicom, ako ne upali povadicu mahovinu i kupiti drugu, kao sto kazu nije skupa Very Happy
hvala svima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel je toliko tesko da se zameni voda i da se ocisti cetkicom nego odmah mora neka hemija da se koristi ? Mislim da prvo treba sve bez hemije da se proba, a na kraju hemija ako nista ne pomaze...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License