----------------------------------- stefan1994 Sre Jun 27, 2018 7:19 pm Problem sa mrestom skalara ----------------------------------- Ljudi Treba mi pomoc... Uzeo sam skalare na poklon od jednog mog sugradjanina koji ima puno lepih... ispalo je da sam uzeo muzjaka i zenku oni su dosta veliki... Evo vec drugi put mi bacaju ikru u mom akvarijumu ali je odmah pojedu... Prvi put kad su pojeli tesio sam se da je u pitanju mladi par... medjutim evo sad i drugi put... Razlika je jedino to sto prvog puta je zenka pojela sve ikru a sada je pojeo muzjak sve... Molim za pomoc ako se neko razume... Hvala ----------------------------------- vlada_nis Pet Jul 20, 2018 9:53 pm ----------------------------------- pa cim bace ikru ti odvoji taj predmet na kome je ikra u drugi akv. Onda zamracis,ja obicno bacim prostirku od fotelje preko akv sa ikrom jer kazu da se sporije razvija budj u mraku. odvajas pobelelu ikru da ne siri budju i kroz 2 dana krenu da mrdaju polako, tad pravis artemiju, sve imas na forumu. Ja ocekujem moje da proplivaju i spremam artemiju. poz ----------------------------------- oldwolf Sub Jul 21, 2018 7:00 am ----------------------------------- pa cim bace ikru ti odvoji taj predmet na kome je ikra u drugi akv. Onda zamracis .... stefan1994 - Ako su bacili ikru na neki od listova možeš to prebaciti sa delom iste vode u neki drugi akvarijumčić, stim da u blizini bude kamen raspršivač koji blago ventilira vodu u blizini ikre (roditelj skalar to radi i u prirodi i u akvarijumu, maše zadnjim perajem i ventilira ikru). Ali ako su bacili ikru na staklo vadi (nemoj pokušavati da je skineš) roditelje u drugi akv, odnosno ja bih pre odvojio samo ženku iz akvarijuma, i to je to. Poz. ----------------------------------- Anboy Ned Jul 22, 2018 9:59 pm ----------------------------------- Mtestim skalare vec 12godina. Promenio sam siguro za ovo vreme 20-25parova a nikada ni jedni mi nisu jeli ikru. Trenutno ima dva mlada para i od prvog mresta rade kako treba. Jedino sto mi pada na pamet je da se izreskirad pa da ribi kupis zamrznutu zivu hranu i kvalitetni tetrin diskus granulat. Da pokusas sa jacom ishranom da ih odvratis od potrebe da pojedu ikru. ----------------------------------- vlada_nis Čet Feb 07, 2019 9:56 pm ----------------------------------- Pa bre ne znam, meni je svaki par jeo ikru, verovatno jer su u zajednickom akvarijumu. Ali i akvaristi koji ih imaju izdvojene vecinom vade list. Poz ----------------------------------- froger Pet Feb 08, 2019 6:44 pm ----------------------------------- Desava se da ciklidi jedu ikru ako su pod stresom jer ih vlasnik uznemirava svojim prisustvom. Zato neki ljudi zalepe tamnu foliju na stalo da ih ribe ne vide, a eventualno izbuse rupicu na njoj da mogu malo da sacnu sta se desava. U svakom slucaju ribe treba sto manje uznemiravati. Uz dobre parametre vode ikra ne bi trebala da riknjava i da se ubudjava. ----------------------------------- froger Pet Feb 08, 2019 6:47 pm ----------------------------------- zalepe tamnu foliju na staklo :)