Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa prelivnom pumpom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
liba
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2010
Poruke: 266
Lokacija: Tesanj Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Sre Nov 10, 2010 11:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam spoljasni filter tj. prelivnu pumpu ali kad je ukljucim ona prebaci svu vodu iz pregrada u aq u prelivnoj cijevi nema vazduha znaci preljeva vodu.
Filter je sa dvije pregrade:
U jednoj mi je pumpa u drugoj hje filter:sundjer ugalj sundjer
Mozda nije dobar filter pa sta mislite kako da napravim filter

Sta da dodam ili da izbacim.. pomoc
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 10, 2010 11:00 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Weseli
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2010
Poruke: 244
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 10, 2010 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ti je prelivna cev odgovarujece velicine onda ti je problem u sastavu tog filtera...sundjer ti pravi probleme posto kroz njega slabije prolazi voda...
u filter stavi pocev od dole: bio kugle.keramicke prstenove pa vata...ako tako poredjas nebi trebalo da imas vise problema...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
liba
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2010
Poruke: 266
Lokacija: Tesanj Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Sre Nov 10, 2010 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali tanak je sloj sundjera
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Nov 10, 2010 1:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da ti nije cev koja ide iz akvarijuma u pregradni filter malog poprecnog preseka, a pumpa koja ubacuje vodu iz filtera mnogo jaka. ako je tako onda ti je problem u tome sto pumpa brze izbaci vodu iz filtera nego sto u filter udje vode,,,, ako je u tome problem ubaci vecu prelivnu cev
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
liba
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2010
Poruke: 266
Lokacija: Tesanj Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Sre Nov 10, 2010 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali ja mislim da je dovoljne velicine zato sto je do juce radila kako treba samo uvijek je nivo vode gdje je pumpa bio manji nego sto treba
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Nov 10, 2010 7:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nije problem kad u delu gde je pumpa bude nivo malo nizi od ovog prvog dela, npr za 1 ili 2 cm...
Koliki je promer cevi? Tj. precnik, ako neznas uzmi lenjir i izmeri, i koja ti je pumpa?
I reci kakav ti je to sudjer? Jel onaj gusti, kao za pranje auta? ili pravi za akvarijum... I ako je prljav filter, operi ga naravno, u akvarijumskoj vodi... ugalj izbaci, on ti netreba, ubaci keramicke prstenove ili kugle
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
liba
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2010
Poruke: 266
Lokacija: Tesanj Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Sre Nov 10, 2010 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Promer cevi je 15 mm
pumpa je
SUNSUN Submersible Pump
Gusti je sundjer
Oprao sam ga

Gdje mogu naci keramicke prstenove

Sad zasad sam napravio
isjekao sam sundjer na tanki deo i radi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Nov 10, 2010 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

epa ti imas 2 sloja tog sudjera, a i samo jedan sloj moze napraviti problem...
Keramicke prstenove mozes kupiti u skoro svakom akva shopu, tako i sinteticku tj. perlon vatu... Aktivni ugalj izbaci, on ti nije potreban...
Redosled ide ovako u smeru toka vode tj. odozgo na dole. Perlon vata, par slojeva, pa onda prstenove ili kugle i opet vata nekoliko slojeva.
Gornje slojeve iseces na dimezije filtera, nemoj da presavijas neki veci deo, jer ce ti biti lakse za pranje, skines samo prvih par delova koji su najprljaviji.

Kad se budes spremao sve da menjas, najpre stavi prstenove ili kugle u stari filter sa starim medijumima, na jedno nedelju dana, negde u sredini sundjera. i posle tih nedelju dana ubaci ovako kako sam ti rekao.
A to je potrebno da bi se naselile bakterije na prstenove da kad stavis novi filter ne dodje do bele vode ili uginuca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
liba
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2010
Poruke: 266
Lokacija: Tesanj Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2010 10:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK hvala puno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2010 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Liba... Kao prvo zamolio bih te da popunis do kraja svoj profil; npr. pitas gde mogu nabaviti keramicke prstenove, a mi nemamo pojma odakle si ti!
Pa ih tako mozes ih nabaviti u Teheranu, mada kaze mi prijatelj da ih je vidjao i u Springfieldu, MO (Misouri), kao i u Pekingu. Takodje ih ima i u Leskovcu, a cuo sam da ima i u Loznici i Arandjelovcu.
Da, znam da je moja poruka krajnje ironicna ali imam utisak kao da si ovde da podj... znas vec sta! Prvo postovima "Da li je trudna" a zatim i objasnjenjem da imas pumpu "submersible aquarium pump"
Drago mi je, da li se mozda razumes u kompjutere? Imam problem sa laptopom, Notebook, core2duo inside
Gle cuda, na svakom laptopu pise identicno bas kao i na svakoj pumpi za aq. Ono sto je bitno je da li je tvoja pumpa 100l/h ili 5612l/h
Zamolio bih te da obratis paznju na svoja pisanja.
I zamisli, sundjer je gust. Cudnih li cuda...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
liba
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2010
Poruke: 266
Lokacija: Tesanj Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2010 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sale75bgd Smile ::
Liba... Kao prvo zamolio bih te da popunis do kraja svoj profil; npr. pitas gde mogu nabaviti keramicke prstenove, a mi nemamo pojma odakle si ti!
Pa ih tako mozes ih nabaviti u Teheranu, mada kaze mi prijatelj da ih je vidjao i u Springfieldu, MO (Misouri), kao i u Pekingu. Takodje ih ima i u Leskovcu, a cuo sam da ima i u Loznici i Arandjelovcu.
Da, znam da je moja poruka krajnje ironicna ali imam utisak kao da si ovde da podj... znas vec sta! Prvo postovima "Da li je trudna" a zatim i objasnjenjem da imas pumpu "submersible aquarium pump"
Drago mi je, da li se mozda razumes u kompjutere? Imam problem sa laptopom, Notebook, core2duo inside
Gle cuda, na svakom laptopu pise identicno bas kao i na svakoj pumpi za aq. Ono sto je bitno je da li je tvoja pumpa 100l/h ili 5612l/h
Zamolio bih te da obratis paznju na svoja pisanja.
I zamisli, sundjer je gust. Cudnih li cuda...


Kao prvo mogao si na pp ja sam se prijavio na forum da pitam sto mi nije jasno ja mislim da je forum za neke nejasnoce o aq i zato pitam a na pumpi i kutiji ne pise nista pa sam napisao da se moze naci na netu
A zato sto sam pitao gdje mogu da kupim keramicke prstenove mislio sam gdje koja prodavnica

aq shop
poljoprivredna apoteka ili nesto drugo a clan me je pitao da li je gusti sundjer ili za akvarijume ja sam odgovorio da jest Ja se nisam prijavio na forum da podj... vec naveo sam prethodno i molio bih pjedine iz tima akvaristike da upozorenja i takvo nesto saljete na pp kao sto je nkiouro
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2010 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam jos sreo pumpu a da na njoj ne pise koje je jacine i mislim da tako nesto ne postoji.
Samo ti popuni lepo profil i pisi malo jasnije i preciznije i nikakvih problema nece biti. Sa informacijama koje ti i pojedini clanovi dajete jednostavno nije moguce dati odgovor samim tim ni otkloniti uzrok problema! Vi resenje problema trazite u cevima i filter masi, a sta ako je pumpa 1200l/h a tvoj aq ima npr 100l?? Nemoj mi molim te reci da nisam u pravu. Niti ti, niti slicni.

Ne interesuje me sta radi Nikouro, ja radim za sebe. Saljem i pisem gde i sta ja hocu! Rodjenog brata koji je clan ovde na forumu mogu nazvati na fixni, mobilni, otici kod njega, moze doci on kod mene, poslati mu pp; ali ne, ispisem mu ovde sta treba i to se mozda njemu nece svideti ali drugi ce znati da se velika bela ajkula ne drzi u aq. Znaci ima i edukativnu svrhu sve ovo, a voleo bih kada bih znao da ja gresim u tvom slucaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2010 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad ti sale izgleda malo nao neki nadzak deda, ali nije on takav, on je dobar Smile
Ali stvarno, uvek kad imas neki problem moras da napises o cemu se radi i svaki detalj o tome... A ne tako kao sto si pisao... ali nema veze...
Kad isprobavas medijume tj. perlon vatu ili sundjer, stavi pod mlaz vode pod cesmu, i sto bolje voda prolazi to je bolje, ja npr. imam neku specijalnu perlon vatu kroz koju voda prolazi kao da je nema, a isto tako dobro preciscava...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
liba
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2010
Poruke: 266
Lokacija: Tesanj Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2010 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok ali sale na pumpi ne pise a kutiju sam izgubio i ne secam se da je pisalo ili je bilo prekriveno etiketom pa se nije videlo ali hvala vam.Ne kazem ja da ti sale nisi u pravu normalno ja sam pocetnik i u aq a i ovde na forumu
Zato ako negde pogresim prepravte dok se malo ne uhodam..
Prva slika na ovom linku je pumpa ko u mene pa vidi
a aq je 70l
http://www.google.ba/images?hl.....tbs=isch:1
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2010 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

taj link google slike, kad god ukucas neko ime ono ti da drugaciji raspored slika, tako da nista od toga...

Napravi ti za pocetak kako sam ti ja rekao jer tako i treba da bude, menjao bi ga kad tad...
A ako bude trebalo pumpu ces najlakse promeniti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License