Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa spoljasnjim filterom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Ned Nov 28, 2010 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas sam napunio akvarijum ukljucio sam pumpu (atman 302 protoka 450l/h) i voda iz filterera se polako presipala u akvarijuma ,prelivne cevi (dve) nisu stigle da vrate vodu u filter. Proverio sam nema vazduha u cevima. Cevi su precnika 11mm. .Sad mi pumpa radi na pola snage i zasada je dobro.Filter je trokomori a od filrer mase imam (od dole na gore): akvaristicki sundjer, vatu, aktivni ugalj(samo u fazi cikliranja ), vatu, keramiku, ponovo vatu i jos jedan sundjer.Dali je moguce da 2 prelivne cevi nisu dovoljne ili nesto ne radi kako treba i koliki treba precnik cevi od prilike da bude da bi pumpa mogla da radi punom snagom.Nije problem u filter masi nivo vode u filteru je svuda isti. Akvarijum ima 110 l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 28, 2010 10:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nenad66
VIP



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 312
Lokacija: Tetovo Makedonija

PorukaPoslao: Ned Nov 28, 2010 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisu dovoljne 100%,cim ti se filter prazani.Stavi jos jednu cev
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
voja
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2010
Poruke: 61
Lokacija: Ekaterinburg - rusija

PorukaPoslao: Pon Nov 29, 2010 7:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da nisi preterao sa vatom, kroz nju voda prolazi dovoljno tesko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pon Nov 29, 2010 7:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok probacu sa trecom cevi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License