----------------------------------- vlada_va Pet Jan 25, 2019 1:32 am ----------------------------------- Nedostatak azota, kalijuma i gvožđa može prouzrokovati slabiju obojenost listova, za nedostatak gvožđa kažu da stari listovi ostaju zeleni, a novi su bledunjavi. Predlažem ti da kupiš neku tečnu prihranu za biljke, iako imaš nezahtevne. I moje su Anubije počele da pate posle nekog vremena, a sad uz prihranu jako lepo napreduju. Pistija nije sočivica (Lemna minor). Nju sam čula da zovu 'kupus', mnogo je veća i meni uspeva i pored talasanja... slazem se za ove nedostatke zbog kojih se gubi na intenzitetu boje listova, ali ne mora da znaci za anubiu koja je totalno nezahtevna biljka, moze cak i na povrsini vode da raste, samo joj treba slabo svetlo ili ako je pod vodom, rizom da se ne sadi u podlogu, zato sam i napisao da "u vecini slucajeva je kod nje u pitanju svetlost" zbog koje dobijaju nove listove svetlije boje koji se takodje slabije razvijaju ili pozute skroz. Uz makro i mikro u tom aq kako sam procitao 35l, ce samo valesnerija da pobesni, naravno i ostale biljke ce se razvijati ali ce to morati da dodaje stalno i cim prestane, opet ce se pojaviti isti problem, kao i alge koje ce ostati. @Ivana lemna minor ili kako je zovete socvica dobro pokriva povrsinu akvarijuma bas zato sto je sitna pa sam je zato predlozio, mada je kod mene u drugom aq porasla cak i preko 2cm, a ako ne odgovara moze bilo koja plutajuca, bitno je samo osenciti akvarijum i ublaziti to novo led svetlo zbog kog se predpostavljam javljaju silne alge... P.S. Menjaj 1/3 vode i da se ja pitam, kladoforu bih izbacio van