Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 problem sa vodom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
blagoje
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 11 Feb 2010
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2017 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potrebdna je pomoc, formiran je nov akvarijum, medjutim ubrzo dolazi do zamucenja vode, maltene pobeli, zapeni. Filter je unutrasnji,pesak kupovni. Nema poklopac, tako da dolazi do mesanja svetlosti. Osvetljenje je putem dve led sijalice.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2017 5:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2017 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sasvim normalno za tezi start tj pogresni.
Bice u redu za nekih mesec dana kada se nutrifikacija zavrsi. Do tad baziraj citanje na temama koje su vezane za cikliranje akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
blagoje
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 11 Feb 2010
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2017 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru. Interesuje me koje su to potencijalne greske koje dovode do zamucenja? Da li treba sada cesce menjati vodu dok se ne uspostavi sistem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2017 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako se dobro ne opere "kupovni pesak" voda pobeli, tj. dođe do zamućenja,

Što se tiče pene, moguće da je nešto prano sa četkicom na kojoj ima tragova
nekog deterdženta ili je za pranje korišćena neka plastična posuda a inače
ranije korišćena za pranje posuđa, garderobe itd...

Sve to je možda .... Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mika Gupika




Registrovan: 05 Maj 2017
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Maj 05, 2017 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam problem sa vodom pre par dana smo formirali nov akvarijum stavili neki humus za akvarijum preko njega pesak i sve to lepo sredili sipali vodu ali pisle dva dana voda je sasvim pocrvenela cak smo dve filter pumpe ubacili i nije pomoglo.
Sta da radim?
Ako neko zna nek mi kaze hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Maj 05, 2017 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj da stavis aktivni ugalj. Najverovatnije je od humusa. Nije bas svaki humus za akvarijum, neki stariji akvarista ti moze reci koji da koristis. Pre su humus stavljali u filter. Za savaki slucaj dobro operi ruke posle rada sa akvarijumon .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
mika Gupika




Registrovan: 05 Maj 2017
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Maj 05, 2017 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetu probacemo sa aktivnim ugljem. ja sam inace stariji akvarista 90-ih smo cale sestra i ja imali oko 60 akvarijuma ali smo morali da ih otudjimo za vreme bombardovanja jer su nam ribice od straha iskakale. ja sam sad povratnik u akvaristiku a i meni se za moj akvarijum nista tako nije desilo ovaj sam pomogao drugu da formira. Mi smo kupili u pet shop-u ovaj humus zena koja radi je rekla da je za akvarijum. 90-ih se humus nije toliko ni koristio samo se sljunak stavljao i sve je bilo ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li se moze ciklira ubrzati sa star... EmEmily Početak u akvaristici 3 Čet Jul 13, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License