Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 PROBLEM SE BORCIMA!!! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Apr 08, 2010 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja i dalje ostajem pri svojoj teoriji. Ukoliko su joj rascupana peraja po ivicama, to je to, ali ako ima nesto i po telu, onda je nesto opasnije, mada koliko se to ovde vidi, nema.
Muzjak ih stalno napada, ne moz' da se suzdrzi Razz i onda tako ostanu rascupane. Trebalo bi da ima zaklona, sto rece Bojan, grane, biljke, kokosov orah, i sl. Da zenka kad vidi da je gadno, moze da pobegne. Ja imam dve zenke, i obe su rascupane, ali to moze vremenom zarasti...
Inace sto se tice sijamskih boraca, muzjak prilikom parenja moze i ubiti zenku...Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 08, 2010 11:42 am Snimi Poruku Nazad na vrh

tasa13
Akvarista



Registrovan: 03 Apr 2010
Poruke: 254
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Čet Apr 08, 2010 12:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ova jedna ima na telu kao otpalu krljust.......na prvoj maloj slici.......nadam se da je ovo sto ti kazes......on im se stalno udvara i juri ih.......ajde mi samo odgovori da li ima sanse da kupim od tebe biljke ?????? ja sam u beogradu.......MOM MUZIJAKU SE VEC KRAJ REPA PROREDIO......paspao....nadam se da ce biti sve ok.....:'( Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Apr 08, 2010 12:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poslao sam ti PP!!!! Pogledaj gore!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mico_Nk
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2010
Poruke: 138
Lokacija: Niksic, Crna Gora

PorukaPoslao: Pet Apr 09, 2010 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i ja se slazem s Skinerom... mislim da je muzijak taj koji ih "masakrira"... Znas kako ako je on taj koji ih napada to znaci da je polno zreo i onda bi najpametnija stvar bila da ih izdvojis (jedne od drugih)... ako imas kakvu mrezicu npr. uzmes bocu (okines vrh) iskidas rupe (sto vece) po njoj zatim je oblozis mrezicom (Izvini Bojane znam da je ovo objasnjeno u jednoj od tema ali ne mogu da se sjetim dje?) - i tu ubacis zenke... Muzijaku treba vrijeme da se navikne na zenke (ubija svaku koja mu se ne svidja), zbog toga treba da ih izdvojis tako da ne mogu da povrede jedni druge ali da su i dalje u akvarijumu... ukoliko muzijak i jedna od zenki plivaju u istom smjeru (mrezica ih drzi odvojenim) to znaci da je on izabrao zenku a ona oce da je on oplodi (tako stoje jedno 2 dana). Zatim njih dvoje izdvojis u poseban akvarijum (na youtube mozes da vidis kako se priprema akvarijum za razmnozavanje) samo kucaj betta breeding! Ovo je sve sto ja znam, ako sam nesto pogrijesio neka me drugi isprave!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Apr 09, 2010 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa to ako hoce da ih razmnozava...
Sto se tice muzjaka, ako to sto ti kazes raspadanje bas veliko, postoji neki problem, ali ako je to nesto sitno, ako se on ponasa normalno i dobro jede, nema tu nikakvih problema... Svaka ribica se prilikom parenja ili pokusaja parenja malo povredi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
tasa13
Akvarista



Registrovan: 03 Apr 2010
Poruke: 254
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Pet Apr 09, 2010 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa normalno se ponasa ali je muzijaku bas unisten rep.......kao i zenkama pa sam posumljala naraspadanje......Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Apr 09, 2010 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto, a oni misle na nesto drugo...Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Crni Skalar
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2010
Poruke: 23
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Apr 09, 2010 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam borca, vec godinu dana, od kako je kupljen on je miran, uvek u nekom cosku, peraja su mu u saverenom stanju, nimalo iskrzana, on je uredu, jede kako treba, ali nikada ne pliva kao ostale ribe, samo spava u cosku, da li je neki problem sa njim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tasa13
Akvarista



Registrovan: 03 Apr 2010
Poruke: 254
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Pet Apr 09, 2010 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam moje borce odvojila od drugih riba.....sta mislite da ih vratim???......moram da se pohvalim...2 gupike su mi pred porodjajem....Smile.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Apr 09, 2010 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa lepo... Cestitam... Taman ce ti koristiti ona pistia...Wink
A inace, ja smatram da ribe ne treba odvajati kad se tako nesto desi... Ipak je to 'borba za zivot', snalazenje, instikti... Oni se moraju sami snalaziti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Apr 09, 2010 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crni Skalar ::
ja imam borca, vec godinu dana, od kako je kupljen on je miran, uvek u nekom cosku, peraja su mu u saverenom stanju, nimalo iskrzana, on je uredu, jede kako treba, ali nikada ne pliva kao ostale ribe, samo spava u cosku, da li je neki problem sa njim


Borci nisu toliko aktivne ribe, jako slabo plivaju i cesto se desava da stoje na dnu, u cosku,.. Zato ih je i moguce cuvati u teglama, casama i sl. sto koriste prodavci...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mico_Nk
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2010
Poruke: 138
Lokacija: Niksic, Crna Gora

PorukaPoslao: Sub Apr 10, 2010 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pr.Skiner ::
Ipak je to 'borba za zivot', snalazenje, instikti... Oni se moraju sami snalaziti...
Potpuno se slazem po pitanju ovoga ali samo sto se tice zivorotki... Dok razmnozavanje borca, neonki i ostalih koji polazu jaja moramo da izdvajamo jer mi nemamo puno prostora u akvarijumu da ostavimo ta jaja ako me razumijete... A ukoliko se izlegnu (ne treba da cekamo da porastu da bi ih vratili) odmah ih vratiti s ostalima!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License