Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 problem u nivou vode Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@djilepfc sve si ti lepo objasnio i u prvom postu ali samo je trebalo pazljivo da se procita, nema potrebe opet objasnjavati ali dobro. Bilo bi super ako bi mogao da slikas sve to da vidim slojeve tih sundjera i vate, oni ti prave problem. ali posto si rekao "malo vate" onda su samo sundjeri problem. Nego jel ta perlon vata ona medicinska ili sinteticka? Ne znam koja je koja, ali znam da ona medicinska vata sto se kupuje u apoteci, pamucna kad se pokvasi postaje jako gusta i skupi se veoma, dok sinteticka ne menja oblik i lakse se voda krece kroz nju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 1:06 am Snimi Poruku Nazad na vrh

djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 1:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I posle ove moje poruke sta mi sada predlazete kada ste sve culi sta imam od materijala u filteru
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 1:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sta SIGURNO trebas da uklonis je taj sundjer na samom vrhu filtera, jer on prikuplja i krupnije i sitnije cestice i zato se brzo zagusi, a i da je skroz cist opet slabo voda prolazi kroz 2 slojeva filtera pa cak i vate, mnogo je... skini sundjer na vrhu pa javi kako teku stvari... ako si resio problem, onda samo vatu properes kasnije zbog krupnije prljavstine, a sundjer na dnu ostavi jer ce sadrzati sitne cestice "korisnih bakterija".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok i sta bih ja sad trebao da radim posle mog detaljnog opisa sta imam u filteru itd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 1:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok ok ok.Sutra cu probati i javljam obavezno.Znaci ako sam te dobro razumeo slojevi ostaju isti stim sto izbacujemo gornji sundjer a za perlon vatu nemam pojma iskreno kakva je.Hvala ti puno u svakom slucaju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 1:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izguglao sam, ta perlon vata je sinteticka vata, ta i treba da ide u akvarijum, samo taj gornji sundjer skini.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 1:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok.javljam sutra.hvala ti puno,pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nenad66
VIP



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 312
Lokacija: Tetovo Makedonija

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Osim svega nabrojenog,da nije pre-visoka pregrada prem cistoj komori pa samim time nemoze dovoljno kolicine vode da prebaci u istoj ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 2:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislim da nije,sve je u normali
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 3:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

druze, a nisi rekao kakvi su ti to sundjeri? dali oni sa velikim rupicama, kupovni, ili oni zuti gusti, kao za pranje itd...? kroz te guste vrlo sporo prolazi voda tako da bih ja uklonio sudjere skroz... Ja npr imam samo perlon vatu i keramiku... naravno keramika u sredini... i razlika je mozda 2-3cm...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 8:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li voda u poslednju komoru dolazi odozgo (preko pregrade) ili odozdo (ispod pregrade)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 9:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Makni sundjer koji ide do dna u srednjoj pregradi, ako je trokomorni filter. Ili ga makar odigni par cm od dna. Nije mi jasno zasto gurate toliko te sundjere u filter, najcesci su uzrok zbog kojeg se ovo desava. Ajde pokusaj samo da odignes filter masu od dna i videces da sam bio u pravu (pretpostavljam iako nisam video da ti je sundjer do dna). A da ne govorim ako ga izbacis!
Opet cu da ponovim, drzim jato ogromnih riba u aq, filter masu sa vrha gledano cini: bio-sundjer, vata, keramika i bioball do dna. Pumpe su 1200l/h i nema zastoja... Nema NH3, NO2 i NO3-sve je u granicama normale i ispod, a hemizam se redovno proverava!! Nije poenta samo staviti dzak, sundjere, kugle, keramike, krpe, vate, kamenje, pesak bla bla redjaj miki sve sto imas Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 10:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sale ,a ti djile najbolje je da uzmes i povadis sve te sundjere i vatu sve i stavis sve iz pocetka krecem od vrha kako je kod mene
Vata (obicna ) popunis dobar deo sa njom mozda nekih 10 cm onda stavi sundjer (bio sundjer ) ,ispod ponovo vata oko 2cm ,onda ispod sundjer ,pa ispod bio kugle ,opet ispod bio kugli sundjer (bio sunjer ) pa ispod vata i opet bio sundjer kod mene je akvarijum od oko 40 l citaj (samo jedna prelivna cev ona tanka zelena ) i pumpa od 220l/h radi na max i voda u filter masi i gde je pumpa je jednaka .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok evo sad cu poceti da ga sredjujem pa se javljam.Hvala svima.pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima koji su mi pomogli.Problem je resen.Ibacio sam samo gornji sunđer,i vise nista nisam dirao i sada radi extra dobro.Kakva sitnica moze da ti napravi glupost.Još jednom hvala svima a sad nastavljam dalju borbu da izlečim ribe od belih tačaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License