Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 problem u nivou vode Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Sre Okt 13, 2010 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vec nekoliko puta mi se ovo desava i izludjuje me.Imam spoljni filter kao i vecina.Problem mi se javlja tako sto nivo vode u pregradi gde je cista voda prebrzo pada i vise neznam sta da radim:moram uvek da namestim da raspršivac radi sa velikom snagom a da cista voda kroz cev ide veoma sporo da ne bih skroz pala voda.

E sad,taj filter radi na principu spojenih sudova i tu nema nikakva filozofija sto me i najvise nervira , a akvaristikom se bavim punih 10 godina.Vec mi se ovo desava 3-4 put.Da odmah budem jasan,filter i elementi u njemu su cisti jel to sve redovno odrzavam.

pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 13, 2010 9:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

EMKA
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jun 2010
Poruke: 247
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Sre Okt 13, 2010 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako sam te razumeo mislim da je problem u debljini prelivne cevi koja dovodi vodu iz akvarijuma u filter moras da stavis vecu i onda ce dovoljna kolicina vode da predje u filter i nece dodci do smanjenja nivoa a ovako kad ti je tanko crevo onda ne moze da postigne da prelije vodu koliko moze pumpa da vrati nadam se da si me razumeo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Sre Okt 13, 2010 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tacno emka ili da stavis slabiju pumpu (vodenu ) /
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Okt 13, 2010 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stavis lepo pumpu, da ti bude jacine 4-5 puta veci protok nego zapremina akvarijuma... znaci ako ti je aq oko 100L pumpu stavljas oko 400-500L/H...
A onda stelujes fi prelivne cevi... ja sam npr. stavio cev od dovoda vode na ves masini, novo naravno... znas ono sivo rebrasto crevo... a po potrebi mozes staviti 2 tanja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Okt 13, 2010 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni stoji nivo ali je otp negde na pola aq mi je 50l a pumpa gura 350l/h Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e ovako , kada mi se to prvi put desilo ovo sam uradio i onda u suštini nije bilo lose.Imao sam cevku koja izbacujecistu vodu siroku, i zatim za preliv vode iz akvarijuma u filter stavio 3 siroke da bi nekako islo.sa

Sada sam uzeo tanju cevku koja izbacuje cistu vodu iz akvarijum i ne ide nikako.
Bile i tri široku koje vode iz akvarijuma do filtera i opet pada, isto sa 2 i isto sa jednom cevkom,,i naravno da mi nista nije jasno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozda dobro ne spojis cev sa filterom,a ako je to nije problem kupi jos jedno prelivno crevo...nista drugo nemoze biti problem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 12:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cekajte bre ljudi, prvo procitajte lepo covekov post pa onda dajte kometare.
Lepo pise gore "nivo vode u PREGRADI GDE JE CISTA VODA prebrzo pada" znaci misli se samo na tu pregradu gde je cista voda i odakle voda ulazi u akvarijum a ne na sve pregrade u filteru, sto nema NIKAKVE veze sa ostalim pregradama i cevima jer kao sto je rekao gore "zatim za preliv vode iz AKVARIJUMA u FILTER stavio 3 siroke" sto znaci da je i dodavao cevi i opet nista.
Problem je u filter masi koja je previse gusta/nabijena ili prejakoj pumpi za ubacivanje vode. Zasto se pominje rasprsivac??? "moram uvek da namestim da raspršivac radi sa velikom snagom a da cista voda kroz cev ide veoma sporo da ne bih skroz pala voda" on NEMA vodenu pumpu vec cev koja ubacuje cistu vodu iz filtera u akvarijum radi pomocu pumpe pa on regulatorom za vazduh namesta da rasprsivac radi brze a da manje vazduha ulazi u cev kako bi mu filter ubacivao manje vode i time imao vise vode u toj JEDNOJ pregradi.
Sto znaci ako nema vodene pumpe, ako cevi nisu uske, jedini problem je gusta filter masa koju treba prorediti (ako je cista kao sto je sam rekao).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ili pumpica prebrzo tera vodu?zar ne wlajko?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pumpa nikada ne moze toliko brzo da ubacuje vodu, ipak tu ima vazduha i koliko god da pojacavas pumpu ona moze malo brze da ubacuje vodu, ali opet nikad toliko brzo da se gubi nivo vode u pregradi. Sto znaci da je 90% gusta filter masa problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ama covek nema pumpicu za vodu, nego radi sistemom sa vazdusnom pumpom...
Wlajko, dobro si primetio, ja na to nisam obratio paznju dok sam citao...
Onda majstore ispisi sta ti je sve u filteru, tj. od medijuma i dali je sam filter cist, ne cevi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 12:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa mozda si u pravu ali ipak...mom drugu se to isto desilo jer je stavio pesak,sundjer,kesa od krompira,aqtivni ugal,sundjer,ali je sloj peska bio oko 5 cm,to je pregusta filter masa zar ne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da, jeste itekako....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 1:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Wlayko91 je razumeo potpuno moj problem u detalje.Znaci samo pregrada iz koje ide cista voda u akvarijum je problem i odatle nivo vode pada a u drugoj komori je sve uredu.Nemam vodenu pumpu vec vazdusnju i onda regulaciju i brzinu izbacivanja ciste vode u akv i jacinu rada rasprsivaca regulisem pomocu račvice.Ako okrenes na jednu stranu na primer,jako radi raspršivac a slabije izbacuje kroz cev čistu vodu ili obrtno.
Filter je cist kao iz prodavnice,eto malo i sale,a filter masa ćine,odozdo na gore.
Sunđer,akt.ugalj,keramicke kulice ili plocice, malo perlon vate i na kraju opet sundjer.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Čet Okt 14, 2010 1:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

filter masa moze da sadrzi od 2 do 22 slojeva raznih materijala, od sundjera do babinih marama... Bitno je samo da su lepo rasporedjene po redosledu u zavisnosti od pravca kretanja vode i naravno da je sloj odgovarajuci za svaku od njih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License