Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problematika, Easy Life Profito i Ferro Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Žarke
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2016
Poruke: 103
Lokacija: Mostar

PorukaPoslao: Čet Jun 23, 2016 8:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo sam htio "očitovati se" vezano za dodavanja ova dva proizvoda, Easy Life Profito i Ferro.... puno sam čitao po forumima i uvijek je bila neka rasprava na kraju svedena na subjektivna mišljenja. Netko kaže Ferro fotosenzibilno dodati nakon gašenja svijetla skupa sa Profitom, netko kaže dodaj Profito ujutro a Ferro naveče il obrnuto (nije problem u doziranju to je jasno, il jednom tjedno il rasporedit na sedam dana pa 1/7 svaki dan), pitanje je kad je najbolje ubaciti u akvarij ove proizvode? Da li za vrijeme trajanja osvjetljenja il prije il poslije itd itd....

Uglavnom ako je netko imao problema i nedoumica vezano za gore navedeno zna šta govorim, i ja sam odlučio završit tim i poslao sam e-mail tehničkoj podršci Easy Life-a i evo kopirat ću njihov odgovor:

ODGOVOR EASY LIFE:

Hello,


Thank you very much for your interest in our Easy Life products.

It would be best to add both fertilizers during the lights on period, because plants assimilate much faster. This way they will absorb the nutrients quicker.

You can use both Ferro and ProFito at the same time.


Best regards,

Team Easy Life


Easy Life International BV

The Netherlands

www.easylife.nl



Znači, kad se rasvjeta upali tada dodati i FERRO i PROFITO jer su tada biljke najspremnije da odmah iskoriste ono što smo im dali i TOČKA hehe.

Nadam se da je nekom pomoglo,

pozz,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jun 23, 2016 8:13 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Jun 23, 2016 8:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ako imaš aktivni ugalj u sklopu sistema onda stavljaj prihranu kad radi svetlo, to mu dodje kao neka logika da biljke posisaju što više toga što si dodao.

Ja sam lično praktikovao da dodajem prihranu 1h pre paljenja svetla da bi prihrana bila dostupna svim biljkama kad se svetlo upali. Sad dodajem kad menjam vodu. Na kraju se sve to svede na neko lično mišljenje i standarde što smo ih bez nekog posebnog razloga postavili sami sebi.

Ako nemaš jako svetlo i povišenu količinu CO2 nemaš ni potrebe za većom količinom gvoždja dostupnog biljkama u akvarijumu. Odma mogu da ti kažem da koristim profito i da planiram da se vratim na mikro i makro elemente što kod nas prodaje Rainforest.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Žarke
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2016
Poruke: 103
Lokacija: Mostar

PorukaPoslao: Čet Jun 23, 2016 8:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam CO2 iz boce, DC je u zelenom sve je ok, nema algi sve je super... nego evo uvijek mi je bila te nedoumica i čim sam dobio ovaj mail od njih sada stavljam kad krene rasvjeta drugi dan nakon izmjene vode (jer prilikom izmjene koristim FFM), pon izmjena u srijedu dodajem propisanu dozu profita i ferra.... i sve je ok. Biljke rastu kao lude i perlaju se, iako je kod mene akvarij sa diskusima i temperatura je na 29 C stvari funkcioniraju za sada...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Žarke
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2016
Poruke: 103
Lokacija: Mostar

PorukaPoslao: Čet Jun 23, 2016 8:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da,
nemam aktivni ugalj nisam ga nikad ni stavljao.... po meni eventualno je on dobar nakon bolesti i kod početnog cikliranja, inače nema potrebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Žarke
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2016
Poruke: 103
Lokacija: Mostar

PorukaPoslao: Čet Jun 23, 2016 8:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravio sam i navesti da je Rasvjeta 2x 54W JBL ULTRA TROPICA i ULTRA COLOR sa reflektorima,...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Jun 23, 2016 2:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ativni ugalj nije loše imati ako ništa čisto zbog mirisa da akvarijum nema baš nikakav miris Very Happy

Ako si baš zagrizo mamac "hemija u akvaristici" imaš super aplikacija za mobilni da vodiš dnevnik i imaš podsetnik kad šta da radiš plus navuće te da testiraš vodu na kojekave gluposti i vrednosti istih. Stalnos sa izmenama vode, dodavanjem hemije... su bitne biljkama. Tad najbolje rastu i najlepše izgledaju. Ako kreneš danas sipaš pre svetla za 3 dana kad upališ posle kad menjaš vodu od tog posla nema ništa jer će biljka sa svakim novim listom gledati da se prilagodi novim uslovima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Outstanding Ńasual Dating - Real-life... sanjdjordj Ribe 0 Čet Mar 07, 2024 11:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prime Ńasual Dating Real-life Girls goran012 Ribe 0 Sre Feb 21, 2024 3:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy life Profito i EasyCarbo nacin k... golff Hemija 4 Pon Sep 20, 2021 4:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy carbo bio Blue Hemija 1 Sub Dec 19, 2020 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy Life Algexit i Aktivni Ugalj? NARCOS Alge 5 Sub Sep 14, 2019 1:11 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License