----------------------------------- sputnik8 Sub Okt 20, 2018 3:36 pm Re: Procurio Juwel Rio 180 - sta dalje? ----------------------------------- Jednostavno je silikon popustio na spoju izmedju prednje i bocne strane. Imam dilemu sta dalje. Koliko vidim dve su opcije, popraviti postojeci akvarijum ili kupiti drugi. Trenutno sam malo blizi drugoj opciji .... Interesuju me vasa misljenja, iskustva i preporuke. Sta biste vi uradili? U suštini najlakše je kupiti novi (kad se ima novca). Što se tiče mog mišljenja i iskustva, izgleda ovako: Imao sam skoro isti problem. Pre x vremena ,na akvarijumu od 240L koji sam pravio sam sam sa ortakom, posle 4-5 godina ,desilo mi se to isto. Odem kod stakloresca, naručim od 10-ke lajsnu 50mmx500mm, zalepim je silikonom (nesećam se marke) na bočno staklo i pustim da odstoji 3-4 dana.Sa spoljne strane zalepim al L lajsnu sa sintelan lepkom (po celoj visini stranice), takođe pustim da odstoji 2-3 dana. Na kraju okrenem akvarijum da mi to bude zadnja stranica, kod mene je taj akvarijum poživeo još 2 godine (do prodaje).To je bilo tada kad je sve bilo skupo, i imati aq te zapremine je bilo in. Sada bi većina kupila nov akvarijum,bez razmišljanja, jer kad imaš novac - što bi se mučio ? Možda će ti ovo iskustvo biti beznačajno ,možda ne - svakako na tebi je da odlučiš. Pozdrav !