Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prokuvavanje rekvizita Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Valerija
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Sep 2021
Poruke: 7

PorukaPoslao: Sub Sep 25, 2021 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo forumasi. Laughing
Jel moze neko da mi objasni proces prokuvavanja panjeva ili nekog sklonista. Jel to treba da se drzi u vrucoj vodi dva dana? Koliko treba da kuva?
Procitala sam skoro sve, nigde nisam nasla ovo temu.
Hvala na odgovoru Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 25, 2021 1:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Sep 25, 2021 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Sipaš u lonac/kotlić panj, dodaš vodu i pustiš da se krčka Povremeno dolivaš vruću vodu. Ako te komšije vide misliće da bacas neke magije i kletve Laughing

Šta je cilj kuvanja?

Ako je dezinfekcija onda se kuva 30tak min. Može i u rernu da se stavi ili da se potopi u hipermangan.

Da izgubi boju tu je najbolje prokuvavati i ostavljati da se hladi u toj vode. Voda se menja pre svakoga kuvanja. To može da se otegne. Aktivni ugalj izvlači boju koju panj ispušta pa je dovoljno prokuvati drvo 2-3x pre ubacivanja u akvarijum.

Potapanje je najgore. Tu je potrebno otkuvati panj pa ga zatim, tako vrelog ubaciti u hladnu vodu. Proces se ponavlja dok panj ne potone. Iskreko mnogo je lakše vezati i pritisnuti drvo kamenjem i tako ga ostaviti da stoji u akvarijumu 2-3 meseca.

Dosta je o tome pisamo. Kucaj na Google akvarijum.org kuvanje i dobićeš gomilu tema u kojoj su ljudi već pisali/pitali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valerija
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Sep 2021
Poruke: 7

PorukaPoslao: Sub Sep 25, 2021 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na puno na idgovoru. Pomogli ste mi dosta ❤
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License